Bergson nie schodzi poniżej setki

Wtorek
10.07.2007
Sklep marki Bergson w każdym mieście liczącym ponad 100 tys. mieszkańców – to plany firmy ACM, która rozwija sieć franczyzową.
 

Jesienią powstaną sklepy w Rybniku, Opolu i w Gorzowie Wielkopolskim, wiosną zostanie otwarty sklep w Zielonej Górze. Firma poszukuje kolejnych partnerów, którzy poprowadzą sklep na zasadzie franczyzy.

- Zakładamy, że w każdym mieście o liczebności ponad 100 tys. mieszkańców powstanie sklep z artykułami marki Bergson. W największych miastach będzie to więcej niż jedna placówka. Zgodnie z naszą strategią sklepy będą zlokalizowane w centrach handlowych lub przy handlowych ulicach miast – mówi Grzegorz Tryba, założyciel i prezes ACM, dystrybutora marki Bergson.

Firma ACM powstała w 2002 roku. Od początku zajmowała się dystrybucją produktów marki Bergson – także poprzez rozwój sieci franczyzowej. Aktualnie sieć sprzedaży liczy 10 sklepów firmowych i 13 franczyzowych.

- Franczyza to sposób na szybką ekspansję i rozwój dystrybucji. Dzięki tej formie korzystamy z doświadczeń lokalnych przedsiębiorców, którzy doskonale znają swój rynek i potrafią na nim skutecznie konkurować – tłumaczy Grzegorz Tryba.

Potencjalny partner sieci musi wynająć, wykończyć i wyposażyć lokal. Lokalizacja musi być zatwierdzona przez firmę. Preferowana wielkość powierzchni waha się od 80 do 120 m2. ACM uczestniczy w procesie projektowania powierzchni i aranżacji wnętrz, które muszą spełniać firmowe standardy. Wymagane jest też finansowe zabezpieczenie współpracy. Przykładowo, dla sklepu o powierzchni 100 m2 partner powinien dysponować kapitałem własnym o wartości 300-400 tysięcy zł. Szacowany okres zwrotu z inwestycji wynosi 2 lata.

W zamian franczyzodawca oferuje know-how, dostęp do towaru, szkolenia pracowników sklepu, wsparcie marketingowe oraz atrakcyjny system motywacji dla sprzedawców indywidualnie i dla załóg najlepszych sklepów.
(aw)