25.07.2007

Niewiadoma przyszłość Marsa

Po wejściu nowych udziałowców do upadającej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym Mars pojawiła się nadzieja na uratowanie firmy. Na początek porozumiano się z ponad 250 wierzycielami.

Zadłużenie Marsa szacuje się na 140 mln zł. Pod koniec 2005 roku sąd ogłosił upadłość spółki, której wartość wycenia się na 50 mln zł.

Czy Mars wkrótce przyjmie logo jednego z udziałowców - Neonet?

Przetarg na 100 proc. akcji Marsa wygrał Mix Electronics, franczyzowa sieć salonów ze sprzętem RTV i AGD. By jednak zapobiec całkowitemu przejęciu, 50 proc. akcji kupiła konkurencyjna sieć Neonet. Przyszłość Marsa nie jest jednak pewna.

- W tej chwili w Marsie trwa program naprawczy, który już daje jakieś efekty - mówi Jacek Świca, dyrektor działu marketingu i wsparcia sprzedaży sieci Neonet. - Co do przyszłości każdy scenariusz jest możliwy, ale jest za wcześnie, by o tym mówić - dodaje.

Być może jeszcze w tym roku okaże się, czy Mars zostanie w swoim dotychczasowym modelu biznesowym. Innym rozwiązaniem może być przyłączenie sklepów firmy do konkurencyjnych sieci udziałowców.

(mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Krzysztoszek

dziennikarz
Napisz do autora