Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, saloniki multimedialne Empik będą uruchamiane i prowadzone na zasadzie franczyzy w miastach do 100 tys. mieszkańców.
Wtorek
21.08.2007
Empik będzie otwierał sklepy franczyzowe w małych miastach.
 

Grupa EM&F planuje udostępnić jedną ze swoich sieci franczyzobiorcom. Wkrótce rozpocznie się program pilotażowy dotyczący rozwoju sieci Empik. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, saloniki multimedialne Empik będą uruchamiane i prowadzone na zasadzie franczyzy w miastach do 100 tys. mieszkańców.

Grupa Empik Media & Fashion planuje również wprowadzić sieć Smyk oraz marki franczyzowe m.in. Esprit, Hugo Boss na rynek rumuński - decyzja zapadnie pod koniec 2007 roku.

Obecnie do grupy EM&F należy ok. 380 sklepów i punktów usługowych działających w Polsce, Niemczech i na Ukrainie. Tylko w Polsce ma powstać w najbliższej przyszłości 120 nowych punktów.
Łączna wartość przychodów spółek Grupy EM&F w 2006 r. wyniosła 1,13 mld złotych, a zysk netto z działalności kontynuowanej wyniósł 82,9 mln złotych.

(agaka)(aw)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.