23.08.2007

Pierwszy sklep Benedyktynów już działa

W sierpniu został uruchomiony pierwszy sklep franczyzowy opactwa tynieckich Benedyktynów. Do końca roku ma ich powstać 30.

Benedicite, jednostka gospodarcza opactwa Benedyktynów na razie posiada jeden sklep w Krakowie, ale w ciągu roku chce stworzyć sieć 100 placówek. W ofercie znajdują się produkty benedyktyńskie, m.in. konfitury, syropy, grzyby w zalewach, miody, przyprawy i zioła, suszone owoce, oleje, cukierki, a także chleb, sery, wędliny, ciastka i miody pitne.

W ofercie sklepów benedyktyńskich znajdują się m.in. konfitury i syropy

- Do końca roku planujemy otworzyć 30 takich sklepów - zapowiada Piotr Fugiel, dyrektor handlowy Benedicite. Sieć 100 placówek to plany, które firma zamierza zrealizować przez najbliższych 12 miesięcy.

Dochody z sieci franczyzowej tynieccy mnisi chcą przeznaczyć na utrzymanie i niezbędne remonty najstarszego w Polsce klasztoru, który liczy prawie tysiąc lat.

By zostać franczyzobiorcą sieci tworzonej przez Benedicite, należy dysponować kwotą 120 tys. zł netto. Składa się na nią opłata franczyzowa w wysokości 30 tys. zł i koszty związane z lokalem i wyposażeniem - ok. 90 tys. zł.

(mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Krzysztoszek

dziennikarz
Napisz do autora