Vabbi rośnie za granicą

Wnętrze Vabbi Factory Outlet w Zielonej Górze
Środa
12.09.2007
Poznański Semax, właściciel marki Vabbi Factory Outlet, otworzył pierwszy sklep w Niemczech. To kolejny krok w strategii rozwoju firmy za granicą.
 

- Berlin to zdecydowanie pilotaż w Niemczech - mówi Mariusz Szeib, prezes firmy Semax. - Chcielibyśmy rozwinąć współpracę polsko-niemiecką, jednak to nasi nowi klienci zdecydują o tempie rozwoju i ilości otwieranych sklepów - dodaje.

Sklep w Berlinie to jednak nie koniec ekspansji na rynkach zagranicznych. Spółka jeszcze w tym roku zamierza otworzyć pierwszy sklep w Rydze na Łotwie, a na celowniku ma również rynek słowacki. W rozwoju sieci ma pomóc debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wejście na parkiet spółka planuje w 2009 roku.

Poznańska marka rozwija się również w Czechach i na Litwie. Sklep w Niemczech to 7. punkt zagraniczny Vabbi i 45. w całej sieci. Do firmy należą również marki odzieżowe Deep i Hot Oil.

Sklepy Vabbi oferują nową odzież oraz obuwie polskich i zagranicznych producentów, w cenach od 30 do 70 proc. niższych niż w sklepach firmowych. Towar pochodzi z końcówek serii lub z minionych sezonów.

Semax wraz z rozwojem Vabbi Factory Outlet realizuje równolegle koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Opiekuje się 38. ośrodkami wychowawczymi w Polsce, 4. na Litwie i 3. w Czechach. Każdy nowy sklep Vabbi oznacza zwiększenie tej liczby o kolejne domy dziecka.

Zainteresowani franczyzą Vabbi powinni dysponować kwotą 100-130 tys. zł. Sieć oferuje szkolenie personelu oraz wsparcie marketingowe i organizacyjne.

(mdk)
Maciej Krzysztoszek, dziennikarz
Maciej Krzysztoszek
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Wyposażenie ciucholandu

To nie moja dziedzina, więc nie wiem zbyt wiele. Dziękuję za informację. imgrum

6 wypowiedzi
ostatnia 17.08.2018
Powrót po wielu latach

This "thanksgiving" devour was not rehashed the next year. Be that as it may, in 1623, amid an extreme dry spell, the travelers accumulated in a supplication benefit, appealing...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Portal znak-zapytania.pl też poruszył ostatnio tematy produkcyjne, sądzę że bez problemu znajdziesz ten felieton. Pozwoli ci to spojrzeć na cały pomysł chłodnym okiem...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Ostatnio widziałam na chec-poznania-swiata.pl artykuł na temat właśnie sklepów odzieżowych, może przeczytanie go da ci odpowiedź na to pytanie. Ale wydaje mi się że...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018