16.09.2007

Eurobank rekrutuje

Eurobank ruszył z kampanią rekrutacyjną franczyzobiorców. Na początek w centrum zainteresowania banku znalazły się województwa: kujawsko-pomorskie i małopolskie.

Pierwsza placówka franczyzowa eurobanku powstała w marcu 2007 roku. W ciągu ostatnich kilku miesięcy bank testował system partnerski na 10 jednostkach. Obecnie rozpoczyna kampanię rekrutacyjną franczyzobiorców koncentrując się na dwóch województwach: kujawsko-pomorskim i małopolskim. W obu regionach bank wytypowane zostało po kilkanaście miejscowości charakteryzujących się niskim nasyceniem placówkami bankowymi. W takich miejscach dostęp do usług finansowych jest bardzo ograniczony, a mieszkańcy mają znikomy wybór produktów i najczęściej są skazani na jeden bank. Właśnie do takich miejscowości zamierza dotrzeć eurobank.

- Zamierzaliśmy zamknąć rok 2007 liczbą około 30 placówek działających pod szyldem eurobank partner, jednak już dzisiaj wiemy, że liczbę tę osiągniemy do końca września, a w październiku ruszą kolejne – mówi Kamil Polikowski, dyrektor ds. franczyzy eurobanku.

Franczyzowe placówki eurobanku otwierane są w miejscowościach o liczbie 15-25 tys. mieszkańców. Funkcjonują pod marką eurobanku i korzystają ze standardowych wizualizacji i materiałów promocyjno-informacyjnych.

Koszt uruchomienia jednostanowiskowej placówki partnerskiej to około 30 tys. zł plus koszty adaptacji lokalu. Wymogiem jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej oraz niekaralność kandydata. Preferowana przez bank powierzchnia lokalu (własnego lub wynajętego) wynosi 35-60 m2.

- Nasi partnerzy otrzymują bezpieczny i dochodowy pomysł na biznes - mówi Kamil Polikowski - Jednym z podstawowych elementów tego bezpieczeństwa jest asekuracja działalności partnera. W przypadku niższej niż planowana sprzedaży w pierwszych sześciu miesiącach działalności, bank pokrywa 50 proc. kosztów operacyjnych placówki - dodaje.

Centrala banku szacuje, że na prowadzeniu placówki partnerskiej partner może uzyskać dochód od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

(mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Krzysztoszek

dziennikarz
Napisz do autora