19.09.2007

W listopadzie rzucamy palenie

Na początku listopada na księgarskich półkach znajdzie się najnowsze wydanie książki autorstwa Allena Carr’a.

Książka sprzedała się podobno w aż 8 milionach egzemplarzy. Przetłumaczona została na 20 języków. Skierowana jest do osób, które zdecydowały się rzucić palenie. Pomóc ma im w tym opisana przez Allena Carr'a metoda.

Allen Carr w „Prostej metodzie jak skutecznie rzucić palenie” koncentruje się na uzależnieniu mentalnym od palenia i papierosów. Przez 33 lata sam był nałogowym palaczem i wielokrotnie podejmował próby rzucenia palenia różnymi metodami. Jest zatem osobą, która miała okazję dokładnie poznać mechanizmy związane z nałogiem.

Metoda Allena Carr'a pomagająca w rzuceniu palenia, rozpowszechniana jest na całym świecie dzięki franczyzie. Istnieje ponad 70. terapeutów w 30. krajach świata. Jak wynika z danych firmy co roku udaje się wyleczyć z nałogu 30 tys. palaczy. Od października 2006 r. działa licencjonowany partner firmy, który ma wyłączność na Polskę i odpowiedzialny jest za organizację struktury sieci na terenie naszego kraju. Firma chce zainteresować ofertą przedsiębiorców, którzy mogą finansować seminaria swoim pracownikom, a także osoby prywatne, które są zdecydowane rzucić palenie.

Na razie w Allen Carr Polska działa jeden licencjonowany terapeuta. Rozwój sieci to proces powolny – szkolenie trwa bowiem pół roku. Terapeuta otrzymuje podręcznik Terapii Allena Carr’a, który musi opanować. Jednak główny wysiłek to zrozumienie metody i przygotowanie się do samodzielnego prowadzenia sesji.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora