26.09.2007

McDonald’s przyspiesza

Złote łuki McDonald’s zawisły w kolejnym punkcie Warszawy. To już 210. restauracja amerykańskiej sieci w Polsce, a następne są w przygotowaniu.

Nowa restauracja McDonald's została zaaranżowana w stylu United - jednym z sześciu projektów, zgodnie z którymi modernizowane są lokale sieci w całej Polsce. Wnętrze ozdabiają m.in. wielkoformatowe grafiki i kolumny z mozaiką.

Pierwszy McDonald\'s w Polsce, zlokalizowany przy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie.

Pierwszy McDonald’s w Polsce w warszawskim Sezamie

Proces modernizacji amerykańskich restauracji rozpoczął się w całej Europie w 2003 roku. Jak przyznał Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald's Polska, do 2009 roku sieć zamierza zmodernizować połowę swoich lokali, a cały proces ma się zakończyć w 2011 lub 2012 roku.

Nowy punkt jest 210. lokalem McDonald's. 55 z nich działa na zasadzie franczyzy. Otwieranie nowych restauracji ma jednak przyspieszyć.

- Na jesieni planujemy cztery kolejne otwarcia - mówi Krzysztof Kłapa. - Mamy kilka kierunków rozwoju, a jednym z nich są duże miasta i centra handlowe. Planujemy także wejście do miast powyżej 50 tys. mieszkańców - dodaje.

Częstsze otwieranie nowych restauracji wiąże się z rozwojem rynku licencyjnego. McDonald's zaczyna aktywnie szukać kandydatów na prowadzenie lokali franczyzowych na dwa sposoby: rekrutując nowe osoby i już obecnych franczyzobiorców. Tych drugich obecnie w sieci jest 38 (łącznie prowadzą 55 restauracji).

(mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Krzysztoszek

dziennikarz
Napisz do autora