04.10.2007

Sphinx ma setkę

Sfinks Polska, operator restauracji typu casual dinning o nazwie Sphinx, 28 września otworzył setną restaurację w Gorzowie.

Gorzowska restauracja Sphinx o powierzchni 200 m2 mieści się na parterze galerii handlowej Askana. Oferta Sphinksa obejmuje głównie dania kuchni śródziemnomorskiej i arabskiej, a więc dania mięsne, makarony, pizze, sałatki i desery. Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych produktów i serwowane wyłącznie przez męską obsługę.

Zdjęcie restauracji Sphinx. Fot. Sfinks Polska

Pierwsza restauracja powstała w 1995 roku w Łodzi, kolejna po dwóch latach w Poznaniu.

Restauracje Sphinx prowadzą działalność zarówno w dużych jak i średnich miastach. Spośród wszystkich działających obecnie placówek prawie połowa usytuowana jest przy głównych deptakach miejskich i na starówkach, druga część w hipermarketach. Na rynku działa także 8 sezonowych lokali Sphinksa.

Sfinks Polska poza siecią 100 restauracji Sphinx zarządza ośmioma lokalami Chłopskie Jadło (segment premium). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby placówek jest największą w Polsce siecią restauracji typu casual dinning. Jest jednocześnie trzecią co do wielkości pod względem przychodów firmą gastronomiczną w naszym kraju. W 2006 roku Sfinks Polska osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 156 mln zł oraz zysk netto na poziomie ponad 12 mln zł, a po pierwszym półroczu 2007 roku odpowiednio 86,58 mln zł i 5,82 mln zł.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora