08.10.2007

Zapraszamy na salon pomysłów na biznes

W dniach 11–13 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie po raz piąty odbędzie się Ogólnopolski Salon Franchisingu.

Ogólnopolski Salon Franchisingu skierowany jest do osób, które szukają sprawdzonego pomysłu na biznes oraz korzystnej formy inwestycji. Jest jedyną imprezą w Polsce, która w jednym miejscu gromadzi sieci franczyzowe z różnych sektorów rynku. Podczas targów zainteresowani biznesem pod znanym logo będą mogli poznać i porównać oferty kilkudziesięciu firm oraz porozmawiać z franczyzodawcami.

W 2006 roku impreza zgromadziła 30 firm i ok. 5–7 tysięcy gości (m.in. były prezes Warszawskiej GPW Wiesław Rozłucki).

Podczas Salonu obecni będą przedstawiciele m.in. takich firm jak: Vox Meble, Vision Express, Telepizza, Subway, Yes, Carrefour, Ecco Holiday, Ulla Popken oraz branży bankowej, w której franczyza jest ostatnio bardzo popularna (eurobank, AIGO, GE Money, ING Bank Śląski i BZ WBK). Zaletą imprezy jest przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu potencjalnych franczyzobiorców z przedstawicielami firm oferujących licencję. – Według informacji wielu wystawców kontakty nawiązane podczas Salonu Franczyzy bardzo często zaowocowały później trwałą współpracą franczyzową – mówi Arkadiusz Słodkowski, dyrektor PROFIT system.

Drugiego dnia Salonu Franchisingu (12 października, od 10.00 do 13.00) odbędzie się forum edukacyjno-szkoleniowe. Wśród prelegentów będą przedstawiciele sieci franczyzowych, firm doradczych, instytucji finansujących inicjatywy franczyzowe oraz eksperci ds. franczyzy z krajów UE.

Zainteresowanie rośnie

Franczyza staje się coraz bardziej popularną formą działalności gospodarczej. Według danych z Raportu o franchisingu, na koniec 2006 roku działało w Polsce 2500 tys. sklepów i punktów usługowych zrzeszonych w sieciach. Rynek franczyzowy stale rośnie. Aktualnie przychody ze sprzedaży franczyzobiorców i agentów plasują się na poziomie 50 mld zł, co stanowi 4,8 proc. polskiego PKB. Coraz więcej osób woli również zainwestować pieniądze w sprawdzony biznes, niż zaczynać biznes od zera. Widać to również po rosnącej frekwencji odwiedzających Ogólnopolski Salon Franchisingu, który z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych franczyzą, a także wystawców. W 2006 roku impreza zgromadziła 30 firm i ok. 5–7 tysięcy gości.

Po raz kolejny Salon Franchisingu odbędzie się razem z Targami Twoje Pieniądze. Zbieżność tematyczna obu wydarzeń umożliwia uczestnikom zapoznanie się z różnymi formami inwestycji. Organizatorami Salonu są PROFIT system, firma konsultingowa specjalizująca się w doradztwie franczyzowym oraz Zarząd Targów Warszawskich – spółka organizująca profesjonalne imprezy wystawiennicze (m.in. Forum Finansowo – Kapitałowe Twoje Pieniądze). Salon odbywa się pod patronatem Polskiej Organizacji Franczyzodawców.


Wstęp na Salon jest bezpłatny. Godziny otwarcia: czwartek piątek od 10 do 17, sobota od 10 do 15.

Program Forum:<

  • 10.00 Kierunki rozwoju rynku franczyzy w Polsce - Michał Wiśniewski, PROFIT system
  • 10.30 Nagrody dla najlepszych sieci franczyzowych
  • 11.00 Hiszpański rynek franchisingu – tendencje w rozwoju, możliwości wejścia, zasady współpracy - Mateusz Olszewski, FIRA de Barcelona
  • 11.30 Europejski rynek franchisingu – obecna sytuacja i prognozy rozwoju - Torben L. Brodersen, przedstawiciel Europejskiej Federacji Franchisingu
  • 12.00 Zasady korzystnej współpracy między franczyzodawcą a franczyzobiorcą - panel dyskusyjny
  • 12.30 Wybór franczyzodawcy, kryteria oceny przyszłego franczyzobiorcy na przykładzie sieci franczyzowej telepizza - Arkadiusz Słodkowski, PROFIT system i Jacek Cabaj, telepizza
  • 13.00 Zakończenie seminarium

więcej informacji: franczyza.pl

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora