08.10.2007

Rynek podnosi poprzeczkę

– mówi Kamil Polikowski, dyrektor ds. franczyzy eurobanku.

Dlaczego eurobank zachwala swój system jako nowatorski? Co tu jest nowego?
Budując nasz system przyglądaliśmy się uważnie rynkowi i wyciągaliśmy wnioski z błędów rywali. Tak jak ewoluuje rynek franczyzy, tak rozwijają się usługi finansowe – kiedyś wystarczyło dać agentowi kilka wybranych produktów z oferty banku i umożliwić transakcje gotówkowe – bo na tym agenci generowali przychody. Rynek jednak bardzo się zmienił, jest coraz bardziej wymagający – transakcje gotówkowe odchodzą do lamusa, bo ludzie dokonują opłat elektronicznie lub przy kasie w markecie. Poza tym partnerzy nie chcą być gorsi od oddziałów własnych banku. Bo niby dlaczego? Nasze podejście do franczyzy polega na prawdziwym partnerstwie – nie dzielimy oddziałów na własne i franczyzowe. Przy tym zoptymalizowaliśmy koszty inwestycji tak, że franczyzobiorcom wystarczy nieduży kapitał – nawet 30 tys. zł - na uruchomienie placówki, w której sprzedają te same produkty, jakie oferują nasze własne oddziały.

- Bardzo starannie dobieramy franczyzobiorców - zapewnia Kamil Polikowski, dyrektor ds. franczyzy eurobanku.

Na czym polega aserukacja działalności partnera?
To jest gwarancja, że nie zostawimy agenta samemu sobie. Początki bywają trudne, dlatego przez pierwsze sześć miesięcy – jeśli franczyzobiorca nie osiągnie zakładanych przychodów – pokrywamy do 50 proc. działalności operacyjnej jego placówki.

Skąd taka szczodrość?
Nie szczodrość, ale przemyślana inwestycja w partnera – bardzo starannie dobieramy franczyzobiorców, dlatego wiemy, że warto im pomóc na starcie, bo potem będą generować wysokie obroty – z korzyścią dla siebie i dla nas. Poza tym nie musimy sięgać po ten instrument zbyt często, bo partnerzy zaczynają zarabiać już od pierwszego miesiąca działalności. Jesteśmy pewni swojego modelu franczyzy i wiemy, że placówki franczyzowe to dobry biznes dla naszych partnerów, dlatego stale pracujemy nad podniesieniem konkurencyjności naszych placówek partnerskich. W efekcie tych prac stworzyliśmy kilka innowacyjnych pomysłów, które mają pomóc w realizacji naszych celów.

Rozmawiał (emka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0