Dochód z działalności handlowej Benedyktynów będzie przekazywany na opactwo i dalszy rozwój działań braci
Wtorek
09.10.2007
Kraków, Nowy Sącz i Wrocław – to tylko niektóre z miast, w których w najbliższym czasie powstaną sklepy franczyzowe z produktami benedyktyńskimi.
 

Od sierpnia 2007 roku Benedicite, jednostka gospodarcza należąca do opactwa benedyktynów w Tyńcu, uruchomiła cztery sklepy franczyzowe z markowymi produktami mnichów. Placówki działają już w Krakowie, Kazimierzu nad Wisłą, Rzeszowie i w Bielsku-Białej. W ich ofercie znajdują się m.in. konfitury, syropy, grzyby w zalewach, miody, przyprawy i zioła, suszone owoce, oleje, cukierki, a także chleb, sery, wędliny, ciastka i miody pitne.

Jak zapowiadają przedstawiciele sieci, w najbliższych dniach ruszy sklep franczyzowy w Zabrzu, kolejne otwarcia zaplanowano w Krakowie (drugi punkt), Nowym Sączu, Wrocławiu, Piotrkowie Trybunalskim i w Katowicach.

Franczyzobiorca sieci tworzonej przez Benedicite powinien dysponować kwotą ok. 90 tys. zł netto. Składa się na nią opłata franczyzowa w wysokości 30 tys. zł i koszty związane z lokalem i wyposażeniem - ok. 60 tys. zł. (aw)