Jeden z oddziałów InPostu
Piątek
19.10.2007
Integer.pl, właściciel firmy pocztowej InPost, wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych.
 

InPost to spółka konkurencyjna dla Poczty Polskiej, która pojawiła się na rynku przed zeszłorocznym strajkiem listonoszy. Działa obecnie w 153 miastach, a na początku listopada 2007 roku zadebiutuje na GPW.

Integer.pl działa w trzech obszarach - kolportażu przesyłek bezadresowych jako Integer.pl, usług pocztowych dla klientów indywidualnych i masowych jako InPost oraz usług finansowych dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych jako InPost-Finanse – w oparciu o własne punkty i sieć franczyzową.

Środki pozyskane z emisji akcji spółka zamierza przeznaczyć na rozwój sieci dystrybucji oraz wejście na ukraiński rynek przesyłek bezadresowych. Do końca 2007 roku grupa chce świadczyć usługi pocztowe i finansowe w ponad 200 miastach w Polsce za pośrednictwem 800 punktów obsługi klienta. Firma docelowo chce otworzyć 300 własnych punktów obsługi klienta oraz 50 oddziałów agencyjnych w mniejszych miejscowościach.

Firma poszukuje obecnie partnerów, do prowadzenia agencji pocztowo-finansowych. Poza firmą InPost konkurencją dla Poczty Polskiej jest również PAF Operator Pocztowy. Obecnie sieć posiada ok. 273 placówki w całej Polsce. Firma świadczy pełen zakres usług pocztowych łącznie z paczką pobraniową z gwarancją zawartości.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz