26.10.2007

Subway stawia na rozwój

Sieć barów serwujących kanapki zamierza w najbliższym czasie otworzyć osiem nowych lokali.

Subway to amerykańska sieć, która od kilku lat działa w Polsce. Jej specjalnością są kanapki, przede wszystkim z kurczakiem. Do tej pory pod szyldem Subway działało w Polsce sześć restauracji m.in. w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Lublinie. W najbliższym czasie powstanie kolejny lokal – we Wrocławiu. Firma zamierza dalej się rozwijać i wkrótce powstać ma kolejnych osiem lokali. Docelowo Subway chce mieć w Polsce ok. 200 restauracji. Przedstawiciele koncernu zdają sobie jednak sprawę, że budowa tak dużej sieci zajmie wiele lat.

Jedna z restauracji Subway

Przedsiębiorca, który chciałaby otworzyć lokal pod szyldem Subway, musi mieć na inwestycję ok. 100 tys. euro. Powinien też osobiście zaangażować się w prowadzenie lokalu. Przyszły biorca może liczyć na dwutygodniowe szkolenie przygotowujące do prowadzenia restauracji.

Subway wymaga by nowe restauracje miały minimum 30 m2 i mieściły się w centrach handlowych lub przy głównych ulicach miast. Firma poszukuje partnerów, którzy otworzą lokale w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców. Zamierza też poszukiwać lokalizacji na stacjach benzynowych przy powstających autostradach.

(bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Michał Bogurat

dziennikarz