Z Żywca za koło podbiegunowe

Wtorek
06.11.2007
Roy, sieć sklepów z odzieżą dla mężczyzn, otwiera nowe placówki franczyzowe, m.in. w Gdańsku i Kielcach oraz w Moskwie. Ubrania firmy z Żywca dotarły nawet do Norylska za kołem podbiegunowym.
 

- W Gdańsku prezentujemy odświeżony koncept naszego sklepu. Nowy projekt nie odbiega zbytnio od dotychczasowych standardów, zachowana została kolorystyka i element charakterystyczny w postaci ścianek bambusowych, zmianie uległy meble i elementy wizualizacji – opowiada Filip Gronner, szef marketingu spółki Roy.

Istniejąca od 1989 roku firma Roy posiada aktualnie 50 sklepów w Polsce. Placówki handlowe sieci zlokalizowane są również na Węgrzech, Słowacji i Litwie, w Jemenie oraz w Rosji, gdzie działa obecnie 80 sklepów. Tylko w Moskwie działają trzy sklepy franczyzowe, ale wciąż podpisywane są nowe umowy. Ubrania Roy można kupić w każdym większym rosyjskim mieście, dotarły nawet do Norylska za kołem podbiegunowym. Obok rozwoju franczyzy, spółka stawia również na współpracę z rosyjskimi partnerami.

W efekcie tych działań eksport stanowi już prawie 60 proc. wartości sprzedaży i sukcesywnie rośnie o 80-100 proc.

- Kiedy sprzedaż staje się domeną franczyzobiorców, my możemy się skoncentrować na poszerzaniu oferty, penetrowaniu i określaniu nowych rynków zbytu, wreszcie promocji marki. To dobry sposób na rozwój za granicą – mówi Filip Gronner.
(aw)

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.