Baza Muszkieterów
Piątek
30.11.2007
W listopadzie powstały cztery kolejne supermarkety Grupy Muszkieterów.
 

Trzy z powstałych placówek otwartych 8 listopada w Pułtusku i 20 listopada w Jaworznie i Nowym Sączu należą do sieci Intermarche. Sklep, który działa od 22 listopada w Tczewie należy do sieci Bricomarche.

Ruszył też, już po raz siódmy, największy dotychczas konwój Muszkieterów, który tworzą właściciele i klienci sklepów Grupy Muszkieterów w Polsce. Dary z akcji trafią do 165 placówek – domów dziecka, ośrodków pomocy i dziecięcych placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce. Tegoroczną akcję wspiera Majka Jeżowska. Pomysł Konwoju został doceniony w Europie. Akcję polskich Muszkieterów przenieśli na swój grunt ich koledzy z Portugalii.

Grupa Muszkieterów to zrzeszenie niezależnych polskich przedsiębiorców, prowadzących i zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Grupa ma w Polsce 164 sklepy. Strategia działalności firmy zakłada ekspansję w małych i średnich miejscowościach, zamieszkałych przez 20-70 tys. mieszkańców. Pod względem obrotów jest to największa grupa franczyzowa w Polsce.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.