04.12.2007

Książka w siedem minut

O wydawaniu na licencji książek, w których bohaterami są najmłodsi czytelnicy, opowiada Rafał Kwiatkowski z Niebieskiego Słonia.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To dobry okres na sprzedaż książek dla dzieci?
Święta Bożego Narodzenia to jeden z najlepszych okresów w naszej działalności. Książka, w której konkretne dziecko z imienia i nazwiska zostaje głównym bohaterem bajki, staje się niepowtarzalnym prezentem pod choinkę. Klientów kupujących nasze książki na gwiazdkę jest bardzo dużo. Ale to również świetny okres na to, by nasze książki zaproponować w przedszkolach jako prezenty od Mikołaja. Wówczas Święta zaczynają się dla nas już w październiku–listopadzie, ponieważ mamy dużo pracy przy takich zbiorowych zamówieniach.

Rafał Kwiatkowski z Niebieskiego Słonia wydaje książki w siedem minut

Jak się wydaje książki we franczyzie?
Zrobienie książki personalizowanej zajmuje 7 minut. Wystarczy mieć komputer i drukarkę laserową czarno-białą. Jeśli zdecydujemy się na wstawienie zdjęcia dziecka do książki, wówczas przydatny jest skaner (wiele osób przynosi nam papierowe fotografie) oraz drukarka atramentowa do wydruku zdjęcia. Pozostały sprzęt do wydawania książek, czyli program komputerowy i zszywacz do książek, biorca otrzymuje przy podpisaniu licencji.

Jakie Niebieski Słoń ma plany na najbliższe miesiące?
Po Nowym Roku ma się ukazać nowa bajka przygotowana dla najmłodszych pociech. Poza tym Wydawnictwo Niebieski Słoń nadal będzie podpisywać umowy licencyjne szczególnie na tych terenach, gdzie nas jeszcze nie ma. Poszukujemy biorców z Torunia, Wrocławia, Opola, Katowic, Słupska, Tarnowa, Jeleniej Góry, Wałbrzycha i innych mniejszych miejscowości.

rozmawiał (mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0