12.12.2007

Większa podaż sprzyja agentom

Amerykańska sieć biur pośrednictwa nieruchomości Re/Max Polska otwiera nowe oddziały. Rozwojowi pośrednika służy sytuacja na rynku nieruchomości.

Obecna w Polsce od maja 2007 r. firma posiada agencje w Warszawie i Poznaniu. Wkrótce powiększy się o nowe placówki we Wrocławiu, Krakowie i Szczecinie. W 2008 roku chce otworzyć w całej Polsce 30–40 biur nieruchomości, w tym również franczyzowych.

Jeden z oddziałów sieci Re/Max

Rynek w Polsce jest bardzo zróżnicowany. Są miejsca dotychczas pomijane przez inwestorów, przez co ceny nieruchomości są tam niskie. Oceniamy jednak, że wkrótce takie miasta jak Bydgoszcz, Białystok czy Rzeszów staną się bardziej atrakcyjne pod względem zakupu nieruchomości. Chcemy się tam rozwinąć zanim przybędzie inwestorów – mówi Robert Herzig, konsultant ds. sprzedaży z firmy RE/MAX Polska.

Agenci nieruchomości już zaczynają odczuwać korzystne zmiany. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert, ale chętnych do skorzystania z nich nie przybywa. Stąd zapotrzebowanie na usługi pośredników rośnie.

Obecnie czas sprzedaży nieruchomości wydłuża się. Aby uniknąć czekania, coraz więcej sprzedających zgłasza się do nas w celu szybkiego znalezienia nabywcy – mówi Robert Herzig.

Aby zostać franczyzobiorcą sieci, trzeba posiadać lokal o powierzchni ok. 50 m2 z możliwością rozszerzenia w przyszłości. Inwestor nie musi mieć doświadczenia w branży, nie zajmuje się też sprzedażą nieruchomości. Jego zadaniem jest zarządzanie firmą i personelem. Re/Max zapewnia szkolenia z zakresu obrotu nieruchomościami, funkcjonowania biura oraz zarządzania personelem i agentami.

Właściciel placówki zatrudnia agentów, którzy współpracują z nim na zasadzie działalności gospodarczej. Firma organizuje dla agentów szkolenia z zakresu funkcjonowania biura, m.in. prowadzenia przedsiębiorstwa oraz technik sprzedaży.

Agenci współpracujący z franczyzobiorcą uzyskują indywidualny dostęp do globalnego systemu informatycznego RE/MAX. Kontaktują się ze sobą w ramach sieci i wymieniają informacje na temat sprzedawanych nieruchomości i ich potencjalnych nabywców. Umożliwia to partnerom zawieranie ogólnopolskich i międzynarodowych transakcji.

(mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Krzysztoszek

dziennikarz
Napisz do autora