Drogerie Natura zmieniają realia polskiego rynku

Poniedziałek
18.06.2001
Sieć franchisingowa Drogerie Natura daje polskim przedsiębiorcom możliwość rozwoju prowadzonej działalności
 

W czasach coraz większych funduszy przeznaczanych na coraz bardziej zaawansowane techniki logistyczne i marketingowe, coraz silniejszej konkurencji z Zachodu, sklepy indywidualnych przedsiębiorców nie mają szans na przetrwanie. Czy oznacza to, że tradycyjny polski handel skazany jest na powolny zanik?

Drogerie Natura

To sieć sklepów kosmetyczno-parafarmaceutycznym profilu, działająca na zasadach franchisingu. W chwili obecnej funkcjonuje 230 drogerii na terenie całego kraju. 190 sklepów działa na zasadach franchisingu, pozostałe 40 jest własnością organizatora sieci.

Specyfiką Drogerii Natura jest samoobsługowy system sprzedaży oraz indywidualne podejście do każdego klienta sklepu. Te cechy przyczyniają się do faktu, że sieć zyskuje coraz lepszą pozycję na polskim rynku i skutecznie walczy z silną konkurencją.

Wizytówka franchisodawcy

Polbita Sp. z o.o., twórca marki Drogerie Natura, to obecnie jeden z największych w Polsce dystrybutorów kosmetyków, parafarmacji i chemii gospodarczej. Na rynku funkcjonuje od 11 lat. Centrala i centrum logistyczne Firmy znajduje się w Błoniu pod Warszawą, w 15 głównych miastach Polski funkcjonują jej regionalne biura handlowe Polbita Sp. z o.o. zatrudnia obecnie ponad 700 osób, w tym 180 przedstawicieli handlowych.

W 2000 Polbita zdobyła prestiżową nagrodę Oskar Kosmetyków dla Najlepszego Dystrybutora Roku 2000.

Kapitał Firmy i jej ugruntowana pozycja na rynku są doskonała podstawą do funkcjonowania Drogerii Natura.

Wszyscy razem – system franchisingowy

Sieć Drogerie Natura liczy sobie obecnie 240 jednostek. Pod względem ilości biorców licencji plasuje się na jednym z pierwszych miejsc wśród firm franchisingowych w Polsce. Sklepy sieci znajdują się zarówno w centrach wielkich miast, jak i w mniejszych miejscowościach. Siłą Drogerii Natura jest idealne połączenie możliwości i kapitału Polbity z zaangażowaniem i kreatywnością polskich właścicieli sklepów.

Zasady współpracy w Drogeriach Natura

Wzajemne zobowiązania franchisodawcy i franchisobiorcy regulowane są przez umowę franchisingową oraz „Książkę Standardów i Procedur Opisuje ona wszelkie aspekty prowadzenia Drogerii Natura. Sklep franchisingowy w momencie przystąpienia do sieci zostaje objęty stałą opieką logistyczną, marketingową i merchandisingową oraz doradztwem w sprawach inwestycji.

W sieci Drogerie Natura obowiązuje zasada wyłączności terytorialnej, zawarta w specjalnym aneksie do umowy. Daje ona biorcy licencji gwarancję, że na określonym terenie nie powstanie konkurencyjna dla jego sklepu Drogeria Natura.

Opłaty franchisingowe

W sprawach opłat franchisingowych konieczny jest umiar i rozsądek. Muszą one być solidnie skalkulowane i przemyślane. W przypadku Drogerii Natura system opłat jest bardzo klarowny i efektywny dla całej sieci.
Opłata wstępna
Uiszczana jest w momencie przystąpienia do systemu. Franchisodawca udostępnia biorcy szczegółowe know-how, opłata jest zatem swoistym zabezpieczeniem interesów dawcy licencji. W związku z intensywną rozbudową sieci, Polbita nie pobiera tej opłaty od potencjalnych franchisobiorców, którzy zdecydują się przystąpić do sieci do końca tego roku.
Opłata licencyjna
W Drogeriach Natura liczona jest miesięcznie i wynosi 2% wartości wzajemnych obrotów pomiędzy franchisodawcą i franchisobiorca. Opłata ta jest przeznaczana na działania związane z budowaniem pozycji całej sieci na rynku.
Opłata na fundusz marketingowy
Stała, comiesięczna oplata w sieci Drogerie Natura wynosi 560 złotych netto, niezależnie od obrotów. Fundusze z tej opłaty w całości przeznaczone są na pokrycie kosztów działań promocyjnych regularnie organizowanych w sklepach. Z tej opłaty pokrywane są między innymi koszty wynajęcia hostess, zakupu stroju dla nich, druku plakatów i ulotek promujących sklep.

PROFIT system

POPULARNE NA FORUM

Ruszają regionalne targi franczyzy

Assignment Writing Service the writer affiliated with the writing companies are highly qualified as the criteria of being a professional writer is Master’s degree at least...

8 wypowiedzi
ostatnia 26.05.2018
Promocja firmy w katalogach internetowych

Jak maiłabym wybrać firmę, która ma moją firmę rozreklamować w katalogach, czy poprowadzić kampanię AdWords to zdecydowałabym się na popularnego i skutecznego...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2018
Jaka reklama się opłaca?

Może warto pomyśleć o filmie promocyjnym czy produktowym? Produkcja tego rodzaju filmów może się zająć http://www.imperiafilm.com/ z Krakowa. Dla nas zrobili...

202 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Jak zareklamować mały sklep przez Internet?

Ja wynajęłam firmę https://www.grupafaro.pl/ do prowadzenia dla mnie reklam adwords w google i są skuteczni, przybywa mi wejść i klientów. Także mogę polecić, widać...

64 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Majątek pod ochroną

Apk ideas makes no representations, warranties, or assurances as to the accuracy Read More

1 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Jaka reklama się opłaca?

A może tak reklama tv?

202 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Szukam szkoleń dla bezrobotnego

Szkolenia zawodowe z zakresu spawania stali czy zgrzewania termoplastycznych tworzyw sztucznych możecie zrobić w ośrodku szkolenia zawodowego MAR-PLAST ...

30 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Reklama na samochodzie czyli oklejanie folią to tez dobra opcja. W Łodzi okleicie m.in. w http://verde-druk.pl/ Nam oni oklejali, u nich tez zamawialiśmy ulotki i...

400 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018