11.01.2008

Telekomunikacyjny sojusz z IT

Sklepy komputerowe wchodzą w rolę agentów sieci komórkowych. Współpracę z Orange rozwija już Sferis, a następny w kolejce jest Komputronik.

Z zapowiedzi Sferis wynika, że firma w 2008 roku otworzy 30 sklepów marki Orange, a ok. 10 salonów komputerowych będzie sprzedawać ofertę sieci komórkowej obok sprzętu IT. Dobrego poziomu sprzedaży sieci komputerowe upatrują w produktach związanych z transmisją danych i mobilnymi usługami.

Dla operatorów komórkowych współpraca z dystrybutorami sprzętu IT to szansa na zwiększenie swojej sieci sprzedaży

Dla operatorów komórkowych współpraca z dystrybutorami sprzętu IT to szansa na zwiększenie swojej sieci sprzedaży. Jak niedawno informowaliśmy, najpóźniej do 2012 roku Sferis zamierza otworzyć 150 sklepów pod własną marką oraz 100 punktów sprzedaży Orange. Strategia firmy zakłada, że ponad połowa placówek będzie funkcjonować w oparciu o system franczyzowy, który ruszy w pierwszym kwartale 2008 roku.

- Naszym celem jest stabilna budowa dwóch sieci i połączenie sprzedaży sprzętu IT z usługami telekomunikacyjnymi. Już teraz mamy największy udział w sprzedaży usług Orange spośród wszystkich sieci specjalistycznych - mówi Marek Balawejder, prezes Sferis.

(mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Krzysztoszek

dziennikarz
Napisz do autora