17.01.2008

Groszek stawia na północ, Stokrotka - na centra handlowe

Co najmniej po 30 sklepów zamierzają uruchomić przedstawiciele sieci sklepów spożywczych Stokrotka i Groszek.

Zarówno franczyzowa sieć Groszek, jak i zarządzająca delikatesami spółka Stokrotka wchodzą w skład grupy Emperia Holding, prowadzącej detaliczną i hurtową sprzedaż artykułów spożywczych oraz kosmetyczno-chemicznych. Obie firmy planują konsekwentny rozwój sieci.

Pod marką Stokrotki uruchamiane są nie tylko delikatesy, ale także otwierane w centrach handlowych supermarkety Stokrotka Premium z ofertą produktów z górnej półki.

- Wkrótce będziemy obecni w całej Polsce. W ciągu najbliższego półrocza nowe Groszki powstaną w województwach północnej Polski: od Podlasia przez Mazury, Kaszuby i całe Pomorze – mówi Paweł Rozpara, kierownik działu marketingu w sieci Groszek. – Chcemy otworzyć około 30-40 sklepów i nie stawiamy barier odnośnie wielkości miejscowości.

Obecnie pod szyldem Groszka działa ok. 550 sklepów franczyzowych, firma nie posiada żadnej placówki własnej.

Delikatesy w modzie

Przedstawiciele spółki Stokrotka ujawniają plany rozwoju do 2010 roku. Sklepy delikatesowe sieci będą powstawać głównie w centrach handlowych.

W najbliższych latach chcemy kontynuować dynamiczny rozwój sieci. W związku ze wzrostem popularności segmentu delikatesów premium wśród Polaków, w ciągu najbliższych 3-5 lat planujemy otworzyć ok. 30-50 sklepów – mówi Grzegorz Wawerski, prezes spółki Stokrotka.

Obecnie w sieci Stokrotka działa 114 sklepów, w tym trzy supermarkety delikatesowe Stokrotka Premium: w Lublinie, Sosnowcu i Rybniku. Wiosną 2008 roku planowane jest otwarcie kolejnego sklepu w tym formacie w Galerii Rembelińskiej w Warszawie, a na przełomie roku 2008/2009 w Słupsku. Do 2010 roku nowe sklepy sieci Stokrotka pojawią się m.in. w Suwałkach, Toruniu, Przemyślu, Jastrzębiu Zdroju oraz w Rumi.

(aw)