Pilotażowe placówki Sferis już działają

Sklep Sferis na warszawskim Targówku
Czwartek
24.01.2008
Sferis, spółka należąca do notowanego na GPW Action, uruchomiła pilotażowe placówki partnerskie ze sprzętem IT oraz ofertą Orange.
 

Licencyjne sklepy Sferis powstały w Kamieniu Pomorskim, Tychach i Brodnicy. Celem projektu jest weryfikacja jakości i poprawności funkcjonowania systemu franczyzowego oraz ocena standardów działania placówek partnerskich. Wyniki testów posłużą do opracowania konceptu biznesowego Sferis, którego realizacja ruszy w drugim kwartale 2008 roku.

– Uruchomienie pilotażowych placówek partnerskich ma pomóc w budowie stabilnego systemu franczyzowego i sprawnego funkcjonowania przyszłych salonów Sferis – mówi Marek Balawejder, prezes zarządu Sferis. – Zanim zaczniemy sprzedawać licencję, chcemy mieć pewność, że biznes sprawdzi się na rynku.

Właścicielami pilotażowych placówek są dawni pracownicy sklepów Sferis, jak również precyzyjnie wyselekcjonowany i doświadczony partner biznesowy. Spółka powierzyła byłym pracownikom testowy koncept franczyzowy ze względu na ich wiedzę o firmie oraz znajomość systemu pracy placówek. Sferis rozpocznie sprzedaż licencji po pomyślnym zakończeniu analizy działania placówek pilotażowych i ostatecznym opracowaniu konceptu franczyzowego spółki.

Sferis i Orange w jednym punkcie

Firma planuje rozwijać równolegle dwie sieci sprzedaży: będą to salony ze sprzętem IT i mobilnymi rozwiązaniami pod marką Sferis oraz punkty sprzedaży Orange. Najpóźniej do 2012 roku powstanie ok. 250 sklepów. Większość z nich będą to placówki franczyzowe. Przyszli partnerzy sieci, oprócz wyboru jednego z konceptów, będą mieli również możliwość łączenia obu marek. Modelowe punkty partnerskie prezentują przykład salonów Sferis z ofertą IT oraz Orange.

W grudniu 2007 spółka Sferis uruchomiła w Rzeszowie pierwszy salon z pełną wizualizacją oraz ofertą Orange. W pierwszym kwartale 2008 roku Sferis zamierza uruchomić 3 nowe placówki. Najbliższa inwestycja zaplanowana jest na 23 stycznia w Poznaniu. Na koniec I kwartału 2008 roku sieć będzie liczyć 59 salonów.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Zarabiać przez telefon

Rzeczywiście. Praca na słuchawkach jest bardzo ciężka! __________________________ Prace licencjackie z Kosmetologii

13 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
AVANS

Ten Avans to jeszcze istnieje? ________________________ Pisanie prac licencjackich z kosmetologii

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Play rośnie w oczach

Faktycznie wygląda to nie najgorzej - [url]https://www.spidersweb.pl/2018/02/play-wyniki-2017.html[/url]. Ja jestem zadowolony z ich oferty

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
AVANS

Avans to fajne sklepy. Warto je sprawdzić. _________________ Tematy prac z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Sferis powiększa sieć

To jest bardzo ryzykowny biznes. Obecnie wszystko ludzie kupują w internecie. _____________________ Tematy prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

There are some nuances of this business, which you have to examine yourself and experience so that the employee does not do you a trumpet or overeat work. happy wheels

12 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018