24.01.2008

Starbucks w Czechach

AmRest otworzył pierwszą kawiarnię Starbucks w Pradze.

AmRest Coffee s.r.o, spółka joint venture, będzie odpowiedzialna za zarządzanie siecią Starbucks w Czechach, Polsce i na Węgrzech. Pierwsza kawiarnia w budynku, w którym obecnie działa Starbucks, została założona w 1874 roku. Spotykali się tam lokalni miłośnicy literatury, naukowcy i osoby mieszkające w sąsiedztwie.

– Otwarcie kawiarni w Czechach jest kolejnym etapem ekspansji w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. W maju zeszłego roku otworzyliśmy pierwszy sklep w Bukareszcie, zaraz po tym, jak uruchomiliśmy dwa oddziały w Moskwie – mówi Cliff Burrows, prezes Starbucks na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę. – Z niecierpliwością czekamy na moment wejścia na rynek Polski i Węgier, które są perspektywicznymi regionami z długą tradycją kawiarnianą.

Obecnie sieć liczy ponad 1250 sklepów w 24 krajach Europy i Afryki.

AmRest zarządza restauracjami w Środkowej i Wschodniej Europie na podstawie umów franczyzowych, ale nie udziela franczyzy innym partnerom. Posiada obecnie 252 placówki (KFC, Pizza Hut, Burger King, Freshpoint i Rodeo Drive) w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Bułgarii, Serbii i Rosji. Firma będzie prowadziła kawiarnie Starbucks w Polsce, na Węgrzech i w Czechach.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora