01.02.2008

Costa Coffee parzy w stolicy

Pod koniec stycznia na Nowym Świecie w Warszawie została otwarta kawiarnia Costa Coffee. Jest to trzynasta kawiarnia sieci w Polsce. W 2012 r. ma być ich sto.

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee została otwarta w Rzeszowie pod koniec 2006 roku. Już wówczas przedstawiciele firmy zapowiadali, że w ciągu pięciu lat zbudują sieć liczącą 100 punktów. Od tego czasu minął ponad rok i na razie Costa Coffee może pochwalić się trzynastoma kawiarniami. Pozostały cztery lata i prawie 90 kawiarni do otwarcia. Jeżeli firma chce zrealizować zamierzony plan, powinna otwierać ponad 20 barów kawowych rocznie.

Sieć Costa Coffee to obecnie ponad 800 kawiarni zlokalizowanych w 20 krajach

Prawdopodobnie w przyszłym roku Costa Coffee zacznie rozwijać się poprzez franczyzę. Krzysztof Gryczman, szef rady nadzorczej Ecoffe, masterbiorcy Costa Coffee zapowiadał, że dwa lata po debiucie w Polsce rozważy możliwość rozwoju sieci w oparciu franczyzę. Zapewne zwiększy to liczbę nowo otwieranych kawiarni.

Sieć Costa Coffee to obecnie ponad 800 barów kawowych zlokalizowanych w 20 krajach na całym świecie, m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Cyprze, w Grecji, Emiratach Arabskich, Indiach, Egipcie, Dubaju, Chinach, Bułgarii, Rumunii i Serbii.

(smoli)