Wnętrze sklepu Benedicite w Krakowie
Środa
13.02.2008
Od początku 2008 roku benedyktyni otworzyli cztery nowe sklepy: w Białymstoku, Sopocie, Kołobrzegu i Piekarach Śląskich.
 

Tym samym do sieci należy już 14 sklepów franczyzowych. Jeszcze w tym miesiącu powstanie kolejny – w Szczecinie, a w najbliższych dniach przybędą placówki w Łodzi i Toruniu oraz kolejna na Śląsku, tym razem w Gliwicach. Docelowo w Polsce ma powstać ok. 100 sklepów Benedicite.

Poza dystrybucją produktów w tworzonej właśnie sieci sklepów franczyzowych, benedyktyni sprzedają wyroby we własnym punkcie w Tyńcu, a także poprzez sklep internetowy. Ich artykuły dostępne są również w sieci delikatesów Alma.

Aby nawiązać współpracę z firmą zakonników, należy dysponować sklepem lub stoiskiem o powierzchni 30-40 m2 usytuowanym przy głównej, handlowej ulicy miasta o dużym natężeniu ruchu potencjalnych klientów. Benedyktyni na swojej stronie internetowej wymieniają lokalizacje, w których docelowo mają powstać sklepy. Ostatnio na celowniku są Warszawa i Poznań. Firma zamierza jednak rozwijać się także w mniejszych miejscowościach, jak Cieszyn, Święta Lipka czy Gniezno.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz