19.02.2008

Wiosną pęknie setka

ING Bank Śląski w kwietniu 2008 roku zamierza mieć sieć liczącą 100 placówek partnerskich. Obecnie jest ich 80.

Jeżeli zamierzony plan się powiedzie, to setna placówka partnerska banku zacznie działać dokładnie w kwietniu 2008 roku, czyli po upływie dwóch lat od otwarcia pierwszego prowadzonego przez partnera punktu sieci. Zostało już niewiele czasu, dlatego ING Bank Śląski intensywnie poszukuje partnerów do współpracy. Nowe placówki mają powstać w dużych aglomeracjach m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi oraz w miastach, w których nie ma jeszcze marki ING.

Nowe placówki ING mają powstać w dużych aglomeracjach m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Łodzi.

Potencjalny partner ING Banku Śląskiego musi posiadać kapitał w wysokości 100 tys. zł, z którego na ustanowienie zabezpieczenia w postaci kaucji potrzebne jest 50 tys. zł. Pozostałe 50 tys. zł jest kapitałem zapewniającym płynność finansową. To jedyny koszt, który musi ponieść przedsiębiorca. W zamian otrzymuje gotową do otwarcia placówkę. Inwestycja w remont lokalu i wyposażenie jest finansowana przez bank. Partner otrzymuje wynagrodzenie w formie prowizji od sprzedanych produktów.

Placówki partnerskie ING Banku oferują większość produktów i usług, które są udostępniane klientom indywidualnym oraz małym firmom w oddziałach własnych banku. Są to konta osobiste, konta bieżące dla małych firm, konta oszczędnościowe, karty kredytowe, pożyczki gotówkowe, kredyty i pożyczki hipoteczne, fundusze inwestycyjne oraz kredyty i pożyczki dla małych firm.

Obecnie ING Bank Śląski posiada ponad 330 placówek własnych i 80 partnerskich.

(smoli)