Wtorek
26.02.2008
Niemiecka sieć dyskontowa Aldi otworzyła pierwsze sklepy w naszym kraju.
 

Od początku bieżącego tygodnia działa siedem dyskontów – w Poznaniu, Jeleniej Górze, Sulechowie, Głogowie, Żorach, Brzegu i Tarnowskich Górach. Aldi zamierza walczyć z konkurencją przede wszystkim niskimi cenami oferowanych produktów. Na otwarcie przygotowane zostały 30 proc. zniżki na wybrane towary. Można było również kupić laptopy własnej marki firmy - Medion, za 1,4 tys. zł.

Walka z konkurencją nie będzie łatwa. Aldi musi bowiem zmierzyć się z dużymi sieciami jak niemiecki Lidl czy portugalska Biedronka, które mają na polskim rynku dosyć rozbudowane sieci dystrybucji. Do Lidla należy obecnie ok. 300 sklepów, do Biedronki ponad 1 tys. Niewykluczone, że w niedługim czasie, druga z wymienionych sieci znacznie się powiększy. Jeronimo Martens czeka na decyzję UOKiKu w sprawie przejęcia w Polsce 210 palcówek Plus, należących do Tengelmann Warenhandelsgesellschaft.

Aldi zamierza otworzyć w Polsce kolejne placówki. Czy będą wśród nich lokale działające na zasadach franczyzy, przedstawiciele sieci na razie nie zdradzają.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz