28.02.2008

Redan zwiększył przychody

Przychody spółki Redan wzrosły w styczniu 2008 roku do 19 mln zł. Były zatem o trzy miliony większe w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim.

Aż 39 proc. przychodów ze sprzedaży firmy przypadło w styczniu na markę Top Secret, 36 proc. na Textil Market, 17 proc. na Trolla i 8 proc. na pozostałe marki należące do grupy.

Franczyzobiorcy Trolla pracują w systemie prowizyjnym, tj. za każdą sprzedaną rzecz otrzymują procent od utargu.

W styczniu minął rok od przeprowadzenia przez Redan zmiany zasad dotyczących działania sklepów franczyzowych Troll. W zmienionej umowie pojawił się zapis, że to franczyzodawca jest właścicielem towaru znajdującego się w sklepie franczyzobiorcy. Tak więc całość przychodów ze sprzedaży w sklepach Trolla stanowi przychód firmy Redan. Franczyzobiorcy pracują w systemie prowizyjnym, tj. za każdą sprzedaną rzecz otrzymują procent od utargu.

Do grupy kapitałowej Redan należą obecnie 84 salony Top Secret w Polsce i 8 za granicą, 77 sklepów Trolla w Polsce i 5 za granicą oraz 136 samoobsługowych dyskontów Textil Market. Od 2006 spółka buduje także sieć ekskluzywnych sklepów francuskiej marki Morgan, w oparciu o umowę franczyzową na wyłączność w Polsce. Dotychczas w kraju powstały 4 sklepy tej marki.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora