05.03.2008

Pizza z Kielc we franczyzie

Spółka MaxiPizza, która zadebiutowała niedawno na rynku NewConnect, myśli o rozbudowie sieci lokali na zasadach franczyzy.

MaxiPizza powstała w 2002 r. w Kielcach. Przez kilka lat zdobyła sporo klientów i obecnie pod jej szyldem działają dwie restauracje w Kielcach oraz po jednej w Tychach i w Zakopanem.

Właściciele zdecydowali o wprowadzeniu firmy na rynek NewConnect. Pozyskane ze sprzedaży akcji pieniądze chcą przeznaczyć na rozwój sieci restauracji. Budowa ma odbywać się na zasadach franczyzy.

- Uznaliśmy, że jest to dobry sposób na budowę sieci, bo pozwala znacznie przyspieszyć jej rozwój – mówi Paweł Molenda, współwłaściciel MaxiPizza. - Obecnie kończymy pracę nad podręcznikiem operacyjnym dla franczyzobiorców i wkrótce rozpoczniemy ich poszukiwania.

Firma chce otwierać pizzerie na zasadach franczyzy głównie na południu kraju, ale jak zapewnia właściciel rozważona zostanie każda interesująca oferta. Równocześnie spółka nadal chce tworzyć lokale własne.

Na obecny rok MaxiPizza zaplanowała obrót na poziomie 7,2 mln zł i wypracowanie 875 tys. zł zysku netto. Na przyszły rok firma chce osiągnąć 10,5 mln zł obrotu i 1,5 mln zł zysku.

(bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Michał Bogurat

dziennikarz