21.03.2008

Pierwsze umowy dla szkoleniowców

House of Skills, masterfranczyzobiorca Sandler Sales Institute, otworzył pierwsze w Polsce regionalne biura w woj. śląskim i kujawsko-pomorskim.

Firma House of Skills planuje w ciągu najbliższych siedmiu lat udzielić w Polsce do 40 licencji franczyzowych dla przedsiębiorców z poszczególnych województw. Jednocześnie zamierza rozwijać sieć franczyzową za granicą, gdzie może udzielać licencji na terenie 10 krajów europejskich: Węgier, Chorwacji, Słowacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry oraz Serbii.

Przyszły franczyzobiorca Sandler Sales Institute powinien dysponować kwotą 70-150 tys. zł

- Szukamy osób z doświadczeniem w sprzedaży. Dobrze, jeśli potencjalny franczyzobiorca pracował wcześniej nad rozwojem zespołu, przekazywał swoją wiedzę innym. Jednocześnie profesjonalne doświadczenie trenerskie nie jest konieczne jako warunek sukcesu. Warsztat trenerski zdobywa się z czasem – zaznacza Dariusz Milczarek, partner zarządzający firmy Sandler Sales Institute w Polsce.

Przyszły franczyzobiorca Sandler Sales Institute powinien dysponować kwotą 70-150 tys. zł, w zależności od wielkości rynku regionalnego, na którym będzie prowadzona działalność. Jak zapewniają przedstawiciele sieci, przewidywany okres zwrotu z inwestycji wynosi 1,5 roku, a pełną dojrzałość biznesową firma prowadzona na zasadzie franczyzy SSI uzyskuje już po 5 latach, osiągając pułap zyskowności o wysokości ok. 800 tys. w skali roku.

(aw)