Czwartek
27.03.2008
Komputronik ujednolica sieć. Celem zmian ma być standaryzacja sklepów funkcjonujących w sieci.
 

Pierwsze sklepy partnerskie Komputronika powstały na bazie współpracy z klientami hurtowymi firmy. Po opracowaniu założeń powstawania sklepów franczyzowych, zaprojektowaniu oprogramowania wspomagającego sprzedaż, system dystrybucji i zamawiania towaru, sieć przedstawiła ofertę wybranym firmom. Zmiany, które Komputronik obecnie wprowadza, dotyczą standaryzacji i ujednolicenia sklepów.

- Nie stawiamy wygórowanych wymagań. Oczekujemy, że nasz partner zorganizuje sklep komputerowy według naszych wskazań dotyczących lokalu, jakości obsługi, utrzymania odpowiednich zapasów magazynowych oraz udziału we wspólnej polityce cenowej i marketingowej – wylicza Przemysław Śmiałek, wicedyrektor ds sprzedaży franczyzowej w Komputronik.

Potencjalny franczyzobiorca zainteresowany licencją Komputronika powinien dysponować kwotą ok. 50 tys. zł. Składa się na nią remont lokalu, umeblowanie oraz akcja marketingowa na początku działalności. Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty pierwszego zatowarowania, co wiąże się z kapitałem w wysokości od 50 do 70 tys. zł.

Powierzchnia lokalu nie powinna być mniejsza niż 30 m2. Komputronik preferuje centra handlowe oraz główne ulice w danym mieście. Najczęściej partnerzy sami zgłaszają się z wybraną lokalizacją lub już istniejącym sklepem, który chcą przyłączyć do sieci. W innych przypadkach firma pomaga znaleźć lokal.

- Mamy zaplanowaną strategię, dlatego dobór lokalizacji nie jest przypadkowy. Nie podpisujemy umów, gdy sklepy mogą być dla siebie bezpośrednią konkurencją, np. w małym mieście – tłumaczy Śmiałek.

(mdk)


Maciej Krzysztoszek, dziennikarz
Maciej Krzysztoszek
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Play rośnie w oczach

Faktycznie wygląda to nie najgorzej - [url]https://www.spidersweb.pl/2018/02/play-wyniki-2017.html[/url]. Ja jestem zadowolony z ich oferty

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
AVANS

Avans to fajne sklepy. Warto je sprawdzić. _________________ Tematy prac z Turystyki i Rekreacji

5 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Sferis powiększa sieć

To jest bardzo ryzykowny biznes. Obecnie wszystko ludzie kupują w internecie. _____________________ Tematy prac licencjackich z Turystyki i Rekreacji

6 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

There are some nuances of this business, which you have to examine yourself and experience so that the employee does not do you a trumpet or overeat work. happy wheels

12 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z uwagi na niepewność na rynku Bitcoin,...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Play się opłaca?

I am often to blogging and i really appreciate your content. The article has really peaks my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information. -...

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Sferis powiększa sieć

Wonderful site and I wanted to post a note to let you know, "Good job"! happy wheels - Free online games

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018