22.06.2001

I tak wejdziemy

Plany koncernu MOL w Polsce.

Jeżeli nie uda się nam zaangażować w żadną z polskich rafinerii, wówczas będziemy inwestować w sieć stacji benzynowych – zapowiadają w Gazecie Wyborczej prezesi węgierskiego koncernu MOL.

 

MOL niedawno przegrał przetarg na 75 proc. akcji Rafinerii Gdańskiej. Do decydujących rozmów właściciel akcji, Nafta Polska, wybrał konkurencyjne konsorcjum Rotch Energy - przypomina Gazeta.

- Będziemy czekać na ostateczny wynik rozmów – zapowiadają Węgrzy. Prezesi MOL potwierdzili chęć zakupu 18 proc. akcji PKN Orlen. – Firmy z naszego regionu, aby być konkurencyjne dla światowych gigantów, muszą się zjednoczyć – przekonują Węgrzy.

Co się stanie, jeśli MOL nie kupi akcji PKN (stara się o nie także austriacki koncern paliwowy OMV, z którym MOL niedawno wymienił się akcjami)? - pyta Gazeta Wyborcza.

- Wówczas będziemy angażowali się w rozbudowę sieci logistycznej i budowę nowych stacji benzynowych. W końcu ten rynek jest tak duży, że nawet bez udziałów w którejś z polskich rafinerii i tak będzie się tu opłacało robić interesy – twierdzą szefowie MOL.

Wiecej: Gazeta Wyborcza, 22 czerwca 2001

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0