03.04.2008

Lotos powiększa sieć

Kilkanaście nowych stacji paliw zlokalizowanych przy najbardziej ruchliwych polskich trasach planuje wybudować do końca roku Lotos Paliwa.

W marcu spółka rozpoczęła budowę dwóch obiektów zlokalizowanych w Krakowie i Szczecinie. - Obecnie nie prowadzimy rozmów na temat przejęć istniejących już stacji ze względu na brak takich ofert na rynku – komentuje Hanna Krzyżańska, prezes Lotos Paliwa. - Staramy się za to budować nowe placówki od podstaw. Cały czas monitorujemy rynek pod kątem wyboru jak najatrakcyjniejszych lokalizacji. Mamy świadomość, iż na tak konkurencyjnym rynku, jakim jest sprzedaż detaliczna paliw, trzeba się ciągle rozwijać, by nie wypaść z gry.

Ponadto do 2013 roku Lotos Paliwa zamierza ostatecznie zlikwidować swoją sieć stacji patronackich. Obecni właściciele stacji patronackich są zapraszani przez spółkę do przystąpienia do systemu partnerstwa handlowego „Rodzina Lotos”. Partnerzy wchodzący do programu otrzymują możliwość zakupu wszystkich produktów koncernu na preferencyjnych warunkach. Lotos Paliwa oferują ponadto uczestnictwo w programach marketingowych organizowanych przez spółkę oraz programie flotowym Lotos Biznes. Do tego dochodzą m.in.: dostęp do nowoczesnego systemu informatycznego zarządzania stacją oraz pomoc w podniesieniu standardu i modernizacji stacji.

- Aktualnie nasza sieć partnerską liczy 71 placówek, w najbliższym czasie powiększy się o kolejnych 10 obiektów - podkreśla Krzyżańska. - Za sprawą stałego rozwoju sieci planujemy do 2012 roku uzyskać 10-procentowy udział w krajowej sprzedaży detalicznej paliw.

W sieci Lotos funkcjonuje obecnie na terenie całego kraju ok. 350 stacji paliw. 300 obiektów oprócz benzyny i oleju napędowego oferuje klientom również tak popularny wśród polskich kierowców gaz LPG.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora