W niedalekiej przyszłości Spar zamierza rozszerzyć swoją działalność na inne regiony kraju.
Wtorek
08.04.2008
W ciągu ostatniego miesiąca do sieci spożywczej Spar przystąpiły kolejne dwa markety.
 

Nowe placówki działają w Jaworznie i Czerwionkach-Leszczynach. Poza tradycyjnymi stoiskami z artykułami spożywczymi do dyspozycji klientów jest gorący stół przy stoisku mięsno-wędliniarskim, który ma przyciągać kupujących zapachem pieczonych kurczaków. W przyszłości oferta poszerzy się o pizzę, zapiekanki i inne dania garmażeryjne podawane na gorąco.

Początki organizacji Spar sięgają lat trzydziestych ubiegłego stulecia, gdy niezależni kupcy musieli konkurować z sieciowymi sklepami wielobranżowymi. Dzisiaj Spar zrzesza 13,7 tys. placówek handlowych w 33 krajach świata.

W Polsce firma rozwija się od 1997 roku. Obecnie do sieci należy 60 franczyzowych supermarketów działających w 4 regionach, głównie na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Centralnej Polsce. W niedalekiej przyszłości Spar zamierza rozszerzyć swoją działalność na inne regiony kraju. Poza placówkami powstającymi w typowych lokalizacjach jak centra handlowe i główne ulice miast, Spar otwiera sklepy w miasteczkach studenckich czy bazach wojskowych.

Każdy franczyzobiorca przyłączający się do sieci Spar przechodzi cykl szkoleń z zakresu formatów działalności firmy, prezentacji towarów, obsługi klienta i wizualizacji sklepu. Spar uruchamia placówki w czterech formatach: małe osiedlowe sklepy Spar Express, markety Spar, supermarkety Eurospar i hipermarkety Interspar.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz