16.04.2008

Wyniki skorygowane, ale zrealizowane

Grupa kapitałowa Gino Rossi opublikowała wyniki finansowe za IV kwartał 2007 roku.

Skonsolidowane przychody Gino Rossi po czterech kwartałach wyniosły 174,4 mln zł, rosnąc o ponad 48 proc. wobec roku poprzedniego (117,4 mln zł). Osiągnięte wyniki oznaczają, że spółka zrealizowała plany finansowe na rok 2007. Co więcej, przychody ze sprzedaży są o blisko 4 mln zł wyższe od prognozowanych.

Sklep Gino Rossi.

Wzrost wyników, jak twierdzą przedstawiciele firmy, jest przede wszystkim efektem rozwoju sieci dystrybucji.

- W najbliższych latach zamierzamy utrzymać podobne tempo rozwoju i poziom osiąganych wyników finansowych – mówi Maciej Fedorowicz, prezes spółki Gino Rossi.

Wzrost wyników, jak twierdzą przedstawiciele firmy, jest przede wszystkim efektem rozwoju sieci dystrybucji. Obecnie grupa posiada 132 salony w Polsce oraz 29 za granicą (w Niemczech, Rosji, na Litwie, Łotwie, Ukrainie, w Czechach, na Węgrzech i w Gruzji). Sieć sprzedaży zwiększyła się od początku 2007 roku o 23 sklepy w Polsce i 10 poza jej granicami.

W czwartym kwartale 2007 r. grupa wprowadziła do swojego portfela nową markę odzieży męskiej – Cosino Martinelli. Szacuje się, że nowa spółka już w 2010 roku wypracuje zysk netto na poziomie ponad 1,1 mln zł, podczas gdy w 2012 roku ma on wynieść ponad 5,8 mln zł. Planowane przychody wyniosą ponad 23 mln zł w 2010 roku i ponad 56 mln zł w 2012 roku.

Obecnie w portfolio grupy kapitałowej Gino Rossi znajduje się obuwie gino rossi, Vanita, Geox, Simple, G&R, torebki i produkty skórzane gino rossi i Simple oraz odzież damska Simple i męska Cosimo Martinelli.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora