22.04.2008

Północ zdobywa południe

W połowie kwietnia otwarty został kolejny franczyzowy oddział Północ Nieruchomości.

Tym razem firma rozpoczęła działalność w stolicy jednego z najbardziej zróżnicowanych pod względem etnograficznym regionów kraju - w Nowym Sączu. Nowy Sącz jest miastem liczącym 84 tys. mieszkańców.

Prowadzona obecnie przez Urząd Miasta Nowego Sącza rewitalizacja ma na celu ożywienie miasta m.in. poprzez wieloletni, strategiczny program odnowy ekonomicznej. Obejmuje on działania, które zapewnią rozwój określonego obszaru m.in.: dawnych dzielnic miejskich, terenów poprzemysłowych i powojskowych oraz blokowisk. Dlatego ten rejon to obecnie bardzo duże pole do działania dla potencjalnych inwestorów.

Rynek nieruchomości jest tu bardzo zróżnicowany pod względem ofert jak i cen. Ceny mieszkań wahają się od 2,5 tys. zł do 7,6 tys. zł za m2 w zależności od lokalizacji i standardu wykończenia. Za najem powierzchni biurowej w Śródmieściu na parterze z witryną trzeba zapłacić 60-70 zł za m2, a na rynku znacznie powyżej 100 zł.

Do końca bieżącego roku do sieci Północ Nieruchomości ma należeć 20 placówek. Firma działająca dotychczas jedynie na Południu Polski zapowiada także ekspansję na inne regiony kraju.

Aby zostać franczyzobiorcą Biura Nieruchomości Północ, trzeba dysponować kwotą min. 30 tys. zł. Franczyzodawca pobiera miesięczną opłatę licencyjną, której wysokość zależy od obrotów danego biura. Jest ona jednak nie mniejsza niż 149 euro w miastach poniżej 50 tys. mieszkańców oraz 199 euro w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora