23.04.2008

W 5.10.15 zaraz się zacznie

- O planach na przyszłość oraz o rynku odzieżowym opowiada Marek Czupryna, wiceprezes zarządu firmy Komex, zarządzającej siecią sklepów z odzieżą dla dzieci 5.10.15.

Debiut giełdowy, ekspansja za granicę to najbliższe cele firmy Komex?
Zgadza się. W przyszłym roku zamierzamy zadebiutować na giełdzie. Pozyskane środki planujemy przeznaczyć na dalszy rozwój sieci. Rozważamy również ekspansję zagraniczną. Obecnie posiadamy 96 własnych sklepów i 3 franczyzowe. Chcemy, aby na koniec roku w sieci działało 130-140 naszych sklepów oraz 15 franczyzowych. Docelowo zamierzamy mieć w Polsce sieć złożoną z około 200 salonów. Myślę, że uda nam się to za 2-3 lata. Rozważamy również przejęcie lub zbudowanie od podstaw kolejnej marki.

Marek Czupryna, wiceprezes zarządu firmy Komex, zarządzającej siecią sklepów z odzieżą dla dzieci 5.10.15.

Jak ocenia Pan polski rynek odzieżowy?
Rynek odzieżowy w Polsce nie jest jeszcze całkowicie skrystalizowany. Znajduje się w fazie przemian, ale i rozwoju. Sieć 5.10.15 posiada silną pozycję rynkową przede wszystkim ze względu na fakt, iż segment ten jest jeszcze zdominowany przez tradycyjne, małe sklepy rodzinne. Liczba konkurencyjnych sieci oferujących odzież dziecięcą jest niewielka. Obejmuje głównie międzynarodowe sieci sklepów ogólnoodzieżowych, polskie sklepy z odzieżą dziecięcą oraz sieci sklepów oferujących asortyment dla dzieci w tym odzież oraz hipermarkety.

rozmawiała (smoli)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0