Marek Czupryna, wiceprezes zarządu firmy Komex, zarządzającej siecią sklepów z odzieżą dla dzieci 5.10.15.
Środa
23.04.2008
- O planach na przyszłość oraz o rynku odzieżowym opowiada Marek Czupryna, wiceprezes zarządu firmy Komex, zarządzającej siecią sklepów z odzieżą dla dzieci 5.10.15.
 

Debiut giełdowy, ekspansja za granicę to najbliższe cele firmy Komex?
Zgadza się. W przyszłym roku zamierzamy zadebiutować na giełdzie. Pozyskane środki planujemy przeznaczyć na dalszy rozwój sieci. Rozważamy również ekspansję zagraniczną. Obecnie posiadamy 96 własnych sklepów i 3 franczyzowe. Chcemy, aby na koniec roku w sieci działało 130-140 naszych sklepów oraz 15 franczyzowych. Docelowo zamierzamy mieć w Polsce sieć złożoną z około 200 salonów. Myślę, że uda nam się to za 2-3 lata. Rozważamy również przejęcie lub zbudowanie od podstaw kolejnej marki.

Jak ocenia Pan polski rynek odzieżowy?
Rynek odzieżowy w Polsce nie jest jeszcze całkowicie skrystalizowany. Znajduje się w fazie przemian, ale i rozwoju. Sieć 5.10.15 posiada silną pozycję rynkową przede wszystkim ze względu na fakt, iż segment ten jest jeszcze zdominowany przez tradycyjne, małe sklepy rodzinne. Liczba konkurencyjnych sieci oferujących odzież dziecięcą jest niewielka. Obejmuje głównie międzynarodowe sieci sklepów ogólnoodzieżowych, polskie sklepy z odzieżą dziecięcą oraz sieci sklepów oferujących asortyment dla dzieci w tym odzież oraz hipermarkety.

rozmawiała (smoli)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018