Wtorek
29.04.2008
Pod koniec kwietnia sieć Spar powiększyła się o kolejny market.
 

Sklep usytuowany jest przy autostradzie w kierunku Świecka - w Mostkach. Działa przy jednej z największych stacji benzynowych BP w Polsce i jest czynny całą dobę. To już drugi wielkopowierzchniowy market, jaki Artur Toronowski, prezes firmy Citronex, zdecydował się otworzyć w systemie franczyzowym Spar (pierwszy w Żarskiej Wsi).

Ze względu dużą liczbę podróżujących odwiedzających sklep, przygotowano asortyment akcesoriów samochodowych oraz wybór produktów przydatnych w podróży. Począwszy od produktów spożywczych (dania gotowe, paczkowane wędliny, sery itp.) do produktów przemysłowych (drobny sprzęt kuchenny, naczynia jednorazowe itp.).

Oprócz marketu Spar klienci mają do dyspozycji restaurację, czterotunelową, ekologiczną myjnię dla tirów, 28 stanowisk tankowania paliwa (z czego 20 dla tirów), warsztat ogumienia, serwis, kantor, infrastrukturę sanitarną oraz pralnię. Cały obiekt jest objęty systemem klimatyzacyjnym. Kierowcy mają do dyspozycji 8 ha parking, na którym może stanąć około pięciuset pojazdów. W planach jest budowa motelu, uruchomienie bankomatu oraz rozbudowa parkingu o kolejne 500 miejsc.

Prezes Citronexu, Artur Toronowski, planuje dalsze inwestycje w segmencie stacji benzynowych, na których powstaną markety sieci Spar (w miejscowości Stok, przy autostradzie w kierunku Poznania, koło Zgorzelca, oraz w Olszynie przy niemieckiej granicy).

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz