13.05.2008

Forum Franchisingu 2008

Czeska Organizacja Franchisingu organizuje w tym roku siódme międzynarodowe Forum Franchisingu. Motto tegorocznej konferencji brzmi: Nowe możliwości we franczyzie!

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną zagraniczne systemy franczyzowe zainteresowane wejściem na rynki czeski i słowacki. Firmy szukają obecnie masterfranczyzobiorców oraz franczyzobiorców w wymienionych krajach.

Uczestnicy forum mają okazję otrzymać ważne informacje na temat kupna franczyzy od renomowanych zagranicznych franczyzodawców. (na zdj. Forum Franchisingu 2007)

Forum odbędzie się 29 maja 2008 roku w Praskim Centrum Konferencyjnym (Congress Centre Prague, 5. kvetna 65, 140 21 Prague 4). Skierowane jest do wszystkich zainteresowanych tematem franczyzy i szukających odpowiedniego partnera w biznesie oraz do osób, które chcą zostać niezależnymi przedsiębiorcami działającymi pod marką firmy franczyzowej. Przeznaczone jest również dla tych, którzy potrzebują rady z zakresu franczyzy, prawa czy podatków.

Uczestnicy forum mają okazję otrzymać ważne informacje na temat kupna franczyzy od renomowanych zagranicznych franczyzodawców. Mogą poznać szczegółowe oferty prezentowane przez te systemy, dowiedzieć się o pomocy i wsparciu oferowanych przez franczyzodawców franczyzobiorcom, początkowych kosztach inwestycji, opłatach franczyzowych, o kosztach i dochodach w pierwszym roku działalności oraz o planach rozwoju. Podczas konferencji organizatorzy umożliwiają konsultacje w kwestii finansowania franczyzy w Czechach, z zakresu prawa franczyzy i masterfranczyzy oraz w sprawie innych zagadnień biznesowych związanych z franczyzą.

Program forum
08.30 - 9.00 Rejestracja uczestników
09.00 - 9.15 Obecna sytuacja i przyszłość franchisingu w Czechach. Rosnące zainteresowanie zagranicznych systemów franczyzowych rynkiem Czeskim. Wpływ Czeskiej Organizacji Franchisingu na rozwój franczyzy w Czechach Czech Franchise Association
09.15 - 09.30 Masterfranczyza - możliwości i strategie rozwoju dla zagranicznych systemów franczyzowych w Czechach Martin Jonas, CEO, PROFIT System franchise service
09.30 - 10.00 Prawne aspekty franchisingu w Czechach Norr Stiefenhofer Lutz CMS Cameron McKenna
10.00 - 10.30 Finansowanie franczyzy w Czechach Komercni banka
10.30 - 11.00 Przerwa kawowa
11.00 - 11.15 Rozwój franczyzy w Polsce Arkadiusz Słodkowski, członek zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców
Case study – przeprowadzone przez jednego z zagranicznych partnerów Forum Franchisingu 2008
11.30 - 13.30 Prezentacja ok 20 zagranicznych konceptów franczyzowych wchodzących na rynki Czeski i Słowacki, szukających masterfranczyzobiorców i franczyzobiorców z następujących branż:
  • restauracje, kawiarnie, fast-foody;
  • odzież i dodatki;
  • zdrowa żywność i zdrowie i uroda;
  • inne usługi.
13.30 - 14.00 Przerwa kawowa
14.15 - 16.00 Czas na rozmowę „one-on-one” pomiędzy potencjalnymi kandydatami a przedstawicielami firm franczyzowych.

Organizator: Czeska Organizacja Franchisingu,
Opletalova 6, 110 00 Praha 1,
www.czech-franchise.cz.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora