Walczą z korepetytorami

Mobile English poszukuje franczyzobiorców wśród osób młodych, najchętniej studentów.
Poniedziałek
19.05.2008
Mobile English od kilkunastu miesięcy rozwija sieć franczyzową. Obecnie w sieci działa pięciu franczyzobiorców.
 

Mobile English działa w Polsce od 5 lat. Centrala firmy znajduje się w Łodzi. W sieci działa obecnie pięciu franczyzobiorców, którzy rozwijają swoje oddziały we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Kielcach i Lublinie.

Mimo powszechnego zainteresowania językami obcymi, wiele osób nie może rozpocząć lub kontynuować nauki z uwagi na brak czasu. Trudno zobowiązać się do regularnego uczęszczania na kursy w tradycyjnej szkole językowej w określone godziny i dni tygodnia – mówi Jakub Midel, właściciel sieci mobile English.

Mobile English kieruje swą ofertę właśnie do tych osób, oferując im możliwość nauki języka angielskiego w ich domach w dowolnym dniu i godzinie.

1,5 godziny indywidualnej nauki z lektorem mobile English kosztuje od 50 do 75 zł w zależności od miasta. Grupowe zajęcia to koszt 110-180 zł. Zapisy trwają przez cały rok. Marże dla lektorów wynoszą do 70 proc. przychodów firmy.

Mobile English planuje jeszcze w tym roku poszerzyć działalność w miastach od 50 do 300 tys. mieszkańców. Franczyzobiorcy firmy powinni znać język angielski, chociaż sieć nie wymaga ukończenia studiów filologicznych. Potencjalny partner powinien przeznaczyć około 10 tys. zł na inwestycję. Pieniądze te powinien wyłożyć na uruchomienie oddziału, pozyskanie i obsługę pierwszych klientów. Franczyzobiorca otrzymuje całe know-how firmy i przechodzi kompleksowe szkolenie z zakresu jej prowadzenia.

- Mobile English zapewnia mi kontakty do uczniów w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Prowadzę tyle zajęć, ile chcę. Jedyne co mnie ogranicza to czas. Dzięki materiałom piśmiennym i reklamowym Mobile English i odpowiedniej prezentacji mojej osoby jestem postrzegana przez klientów jako dobry nauczyciel z profesjonalnej firmy. To moja przewaga nad zwykłymi korepetytorami – mówi Weronika Chrzan, lektorka mobile English z oddziału w Łodzi.

(smoli)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Szkolenia prezentacje biznesowe

Cześć, zastanawiam się nad otworzeniem biznesu w zakresie doradztwa zawodowego w zakresie autoprezentacji, tworzenia cv, rozwoju kariery itp. Być może właśnie na...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Tłumacz

Cześć, jeśli potrzebujecie jakiegoś sprawdzonego tłumacza to polecam LOQUAX na prawdę warto skorzystać, nasza firma korzysta z takich usług już od długiego czasu i...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018