19.05.2008

Walczą z korepetytorami

Mobile English od kilkunastu miesięcy rozwija sieć franczyzową. Obecnie w sieci działa pięciu franczyzobiorców.

Mobile English działa w Polsce od 5 lat. Centrala firmy znajduje się w Łodzi. W sieci działa obecnie pięciu franczyzobiorców, którzy rozwijają swoje oddziały we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Kielcach i Lublinie.

Mobile English poszukuje franczyzobiorców wśród osób młodych, najchętniej studentów.

Mimo powszechnego zainteresowania językami obcymi, wiele osób nie może rozpocząć lub kontynuować nauki z uwagi na brak czasu. Trudno zobowiązać się do regularnego uczęszczania na kursy w tradycyjnej szkole językowej w określone godziny i dni tygodnia – mówi Jakub Midel, właściciel sieci mobile English.

Mobile English kieruje swą ofertę właśnie do tych osób, oferując im możliwość nauki języka angielskiego w ich domach w dowolnym dniu i godzinie.

1,5 godziny indywidualnej nauki z lektorem mobile English kosztuje od 50 do 75 zł w zależności od miasta. Grupowe zajęcia to koszt 110-180 zł. Zapisy trwają przez cały rok. Marże dla lektorów wynoszą do 70 proc. przychodów firmy.

Mobile English planuje jeszcze w tym roku poszerzyć działalność w miastach od 50 do 300 tys. mieszkańców. Franczyzobiorcy firmy powinni znać język angielski, chociaż sieć nie wymaga ukończenia studiów filologicznych. Potencjalny partner powinien przeznaczyć około 10 tys. zł na inwestycję. Pieniądze te powinien wyłożyć na uruchomienie oddziału, pozyskanie i obsługę pierwszych klientów. Franczyzobiorca otrzymuje całe know-how firmy i przechodzi kompleksowe szkolenie z zakresu jej prowadzenia.

- Mobile English zapewnia mi kontakty do uczniów w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Prowadzę tyle zajęć, ile chcę. Jedyne co mnie ogranicza to czas. Dzięki materiałom piśmiennym i reklamowym Mobile English i odpowiedniej prezentacji mojej osoby jestem postrzegana przez klientów jako dobry nauczyciel z profesjonalnej firmy. To moja przewaga nad zwykłymi korepetytorami – mówi Weronika Chrzan, lektorka mobile English z oddziału w Łodzi.

(smoli)