28.05.2008

Dekorowanie daje zysk

Wraz z rosnącym popytem na artykuły wyposażenia wnętrz, dynamicznie rozwijają się sieci oferujące niebanalne i ciekawe towary.

Cafe Decor, sieć sklepów z wyposażeniem wnętrz, oferująca m.in. meble, lustra, lampy, zastawę, liczy obecnie osiem sklepów. Trzy placówki działają w Warszawie, pozostałe m.in. w Toruniu, Olsztynie, Rzeszowie i Lublinie. W tym roku powstaną cztery nowe punkty. Jednak chętnych do przystąpienia do sieci jest znacznie więcej. Możliwe więc, że docelowo sieć Cafe Decor liczyć będzie około 30 sklepów w całej Polsce.

Wnętrze sklepu Cafe Decor

- Otrzymujemy wiele zapytań o możliwość zakupu franczyzy - informuje Monika Gabryelewicz, współwłaścicielka sieci. - Co ciekawe, bardzo dużo pytań nadchodzi z miast liczących 100–200 tys. mieszkańców, gdzie powstaje coraz więcej nowych mieszkań, a tym samym rośnie popyt na artykuły wyposażenia i dekoracji wnętrz.

Aby móc otworzyć sklep Cafe Decor, trzeba dysponować lokalem o powierzchni od 30 do 70 m2, który musi zostać zaakceptowany przez licencjodawcę. Koszty inwestycji szacowane są na 80–100 tys. zł, a w kwocie tej zawierają się zarówno remont lokalu, wykupienie franczyzy jak i wyposażenie sklepu.

(bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Michał Bogurat

dziennikarz