Partnerstwo zamiast franczyzy

Obecnie sieć liczy trzy studia własne oraz 72 partnerskie.
Poniedziałek
02.06.2008
Spółka Vacu Fit wstrzymała rozwój sieci franczyzowej. Obecnie współpracuje z przedsiębiorcami wyłącznie na zasadach partnerskich.
 

Od dwóch lat firma Vacu Fit zajmuje się produkcją kapsuł próżniowych. Są to urządzenia treningowe składające się z bieżni zamkniętej w kapsule, wewnątrz której wytwarzane jest podciśnienie.

- Po 10 treningach obwód bioder i ud zmniejsza się o cztery centymetry, a cellulit znika u 80 proc. użytkowników – twierdzi Małgorzata Kucharska z Vacu Fit.

Spółka w czerwcu ubiegłego roku wstrzymała rozwój sieci franczyzowej. Od tego momentu współpracuje z przedsiębiorcami na zasadach partnerskich.

– Nie ograniczamy naszych partnerów w zakresie wyposażenia i wystroju wnętrza studia. Mogą wstawić do lokalu również inne urządzenia wspomagające odchudzanie – mówi Małgorzata Kucharska.

Partnerzy Vacu Fit otrzymują pakiet startowy w skład którego wchodzą m.in. kaseton świetlny lub stand, ulotki reklamowe, plakaty. Mają również zapewnione szkolenie z zakresu prawidłowej obsługi kapsuły Vacu Fit. Koszt przystąpienia do współpracy waha się od 30 do 42 tys. zł (w zależności o modelu kupowanego urządzenia Vacu Fit). Obecnie sieć liczy trzy studia własne oraz 72 partnerskie.

W kwietniu br. firma wyprodukowała nowe urządzenie wspomagające odchudzanie i redukcję cellulitu o nazwie Vacu Fit Termal.

- Połączyliśmy ideę ćwiczeń fizycznych na stepperze eliptycznym wraz z działaniem promieni podczerwonych oraz aromaterapii w szczelnie zamkniętej kapsule – wyjaśnia Kucharska.

Kalkulacje zysków przeprowadzone przez firmę wykazały, że inwestycja związana z zakupem kapsuły zwraca się średnio po 4-6 miesiącach. Rentowność przedsięwzięcia opiera się przede wszystkim na niskich kosztach eksploatacji kapsuły.

(smoli)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Gabinet kosmetyczny

marlenKa, to w takim razie na pewno przyda Ci się kurs przedłużania rzęs. Ja sobie wykupiłam szkolenie w firmie Beauty Lashes i dzięki temu mam więcej klientek w...

95 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Crossfit zdecydowanie w ostatnich latach zyskał na dużej popularności, myśle, że jest to dobry pomysł na biznes. __________________ http://ktosiek.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Według mnie to bardzo dobry pomysł. W tym momencie bycie "fit" jest modne. Fajne lokalizacje lokalów użytkowych mają oni http://pcg.pl/lokale-uzytkowe-biura/ należy...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Klub fitness: Wysportowany zysk

Kurs na instruktora fitness jest bardzo ważny w tej branży. Fajną ofertę ma szkoła Green Way https://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_fitness

31 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Moja żona prowadzi salon i jest bardzo zadowolona, w życiu by nie zamieniła tego na biuro. Jakbyście szukali gdzie szkolić załogę salonu to zdecydowanie dobre miejsce...

18 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Gabinet kosmetyczny

Dokładnie ilość tego typu punktów jest spora, dlatego nie tylko rywalizuje się o klienta jakością usług, ale też dostępnością - wiadomo, ze jak ktoś ma czekać na...

95 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

95 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018