Partnerstwo zamiast franczyzy

Obecnie sieć liczy trzy studia własne oraz 72 partnerskie.
Poniedziałek
02.06.2008
Spółka Vacu Fit wstrzymała rozwój sieci franczyzowej. Obecnie współpracuje z przedsiębiorcami wyłącznie na zasadach partnerskich.
 

Od dwóch lat firma Vacu Fit zajmuje się produkcją kapsuł próżniowych. Są to urządzenia treningowe składające się z bieżni zamkniętej w kapsule, wewnątrz której wytwarzane jest podciśnienie.

- Po 10 treningach obwód bioder i ud zmniejsza się o cztery centymetry, a cellulit znika u 80 proc. użytkowników – twierdzi Małgorzata Kucharska z Vacu Fit.

Spółka w czerwcu ubiegłego roku wstrzymała rozwój sieci franczyzowej. Od tego momentu współpracuje z przedsiębiorcami na zasadach partnerskich.

– Nie ograniczamy naszych partnerów w zakresie wyposażenia i wystroju wnętrza studia. Mogą wstawić do lokalu również inne urządzenia wspomagające odchudzanie – mówi Małgorzata Kucharska.

Partnerzy Vacu Fit otrzymują pakiet startowy w skład którego wchodzą m.in. kaseton świetlny lub stand, ulotki reklamowe, plakaty. Mają również zapewnione szkolenie z zakresu prawidłowej obsługi kapsuły Vacu Fit. Koszt przystąpienia do współpracy waha się od 30 do 42 tys. zł (w zależności o modelu kupowanego urządzenia Vacu Fit). Obecnie sieć liczy trzy studia własne oraz 72 partnerskie.

W kwietniu br. firma wyprodukowała nowe urządzenie wspomagające odchudzanie i redukcję cellulitu o nazwie Vacu Fit Termal.

- Połączyliśmy ideę ćwiczeń fizycznych na stepperze eliptycznym wraz z działaniem promieni podczerwonych oraz aromaterapii w szczelnie zamkniętej kapsule – wyjaśnia Kucharska.

Kalkulacje zysków przeprowadzone przez firmę wykazały, że inwestycja związana z zakupem kapsuły zwraca się średnio po 4-6 miesiącach. Rentowność przedsięwzięcia opiera się przede wszystkim na niskich kosztach eksploatacji kapsuły.

(smoli)