24.06.2008

Jadło zarobiło

Grupa Kościuszko Polskie Jadło przekroczyła prognozy zysku o 9 proc.

W połowie czerwca zarząd spółki ogłosił sprawozdanie finansowe za ubiegły rok. Łączne przychody firmy w 2007 r. wyniosły 15.932 tys. zł a zysk netto 5.680 tys. zł przekraczając tym samym prognozy o 9 proc.

Restauracja Polskie Jadło.

Obecnie w grupie działa 16 obiektów gastronomicznych, a kolejne 3 znajdują się w końcowej fazie inwestycji.

- Wzrost ten liczony w otwarciach placówek gastronomicznych ukształtował się na poziomie 5,5 razy większym w stosunku do roku poprzedniego. Przekroczenie zarówno prognoz finansowych na rok 2007 jak i utrzymywana dynamika rozwoju sieci (stale zwiększająca się liczba lokalizacji oraz pełne wprowadzenie franczyzy, w ramach której prowadzone są lokale grupy) jest znakomitym prognostykiem utrzymania dobrej dynamiki na kolejne lata - mówi Jan Kościuszko, prezes zarządu grupy. - Zarząd potwierdza prognozowany zysk netto na rok 2008 w wysokości 11,5 mln zł.

Obecnie w grupie działa 16 obiektów gastronomicznych, a kolejne 3 znajdują się w końcowej fazie inwestycji. Drugim segmentem działalności firmy, rozwijanym od 2004 roku, jest produkcja ekskluzywnych wyrobów kuchni polskiej sprzedawanych obecnie pod marką Polskie Jadło.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora