04.07.2008

Biura rachunkowe w sieci

Do końca 2009 roku Kancelaria Auxilium chce otworzyć pięć nowych placówek.

Choć obecnie w sieci biegłych rewidentów działają cztery placówki franczyzowe, firma przygotowuje się do otwarcia punktów na Śląsku i w regionie Polski południowej.

Auxilium Kancelaria Biegłych Rewidentów zajmuje się badaniem sprawozdań finansowych spółek, prowadzeniem ich księgowości, jak i doradztwem podatkowym.

- Warunkiem przystąpienia do sieci jest spełnienie trzech podstawowych kryteriów: prowadzenie własnej działalności gospodarczej, posiadanie wszelkich uprawnień ministra finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz dysponowanie biurem o powierzchni 30-40 m2 – wylicza Zofia Podhorodecka, prezes zarządu spółki Auxilium Kancelaria Biegłych Rewidentów.

Auxilium oferuje współpracę na licencji działającym już na rynku biurom rachunkowym. Powinny one mieścić się w dobrych lokalizacjach, takich jak centra i główne ulice dużych miast. Potencjalny franczyzobiorca przystępujący do systemu zobowiązany jest uiścić opłatę licencyjną w wysokości 5 tys. złotych. Po rozpoczęciu działalności biorca licencji ponosi comiesięczne opłatę bieżącą na poziomie 4 proc. od przychodów netto oraz marketingową wynoszącą 2 tys. złotych rocznie. Szacowany zwrot z inwestycji może nastąpić po około sześciu miesiącach.

Auxilium Kancelaria Biegłych Rewidentów funkcjonuje na polskim rynku od 1995 roku. Zajmuje się badaniem sprawozdań finansowych spółek, prowadzeniem ich księgowości, jak i doradztwem podatkowym i jest pierwszą firmą z branży księgowo-audytorskiej, która zdecydowała się na współpracę na zasadach franczyzy. Pod koniec września 2007 roku firma zadebiutowała na rynku New Connect. Dzięki temu przedsięwzięciu pozyskała środki na szybki rozwój sieci franczyzowej.

(awh)