Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności ustawy z konstytucją.
Środa
09.07.2008
Trybunał Konstytucyjny uznał, że ustawa o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych jest niezgodna z konstytucją.
 

Ustawa o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych została uchwalona w maju 2007 r. Na jej mocy inwestorzy zamierzający wybudować markety o powierzchni 400 m2 musieli uzyskać zgodę władz lokalnych. Jednak w praktyce budowa obiektów handlowych została wstrzymana, ponieważ do ustawy nie powstało rozporządzenie wykonawcze.

O zbadanie zgodności ustawy z konstytucją wnioskował rzecznik praw obywatelskich. Skargi na nią składały także organizacje zrzeszające przedsiębiorców. Wczoraj Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności ustawy z najwyższym polskim aktem prawnym, co w konsekwencji w najbliższych tygodniach doprowadzi do zaprzestania obowiązywania bubla prawnego.

(mdk)


Maciej Krzysztoszek, dziennikarz
Maciej Krzysztoszek
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.