Do końca 2008 roku sieć Dobrego Wyboru może liczyć ok. 100 sklepów.
Czwartek
10.07.2008
Dystrybutor prasy - Kolporter - rozwija nową sieć. Dobry Wybór skupiać ma istniejące już sklepy spożywcze na zasadach franczyzy.
 

Tworzenie sieci zaczęliśmy jesienią 2007 roku. Dziś funkcjonują w jej ramach już 32 sklepy – mówi Mariusz Kosiński, menedżer ds. sieci patronackiej.

Na razie pilotaż Dobrego Wyboru tworzony jest na Śląsku. Zdaniem Kosińskiego do końca 2008 roku sieć może liczyć ok. 100 sklepów. Rozwijanie marki stało się możliwe po przejęciu przez Kolportera dużej hurtowni spożywczej w tym regionie.

Jak twierdzi Maciej Topolski z Kolporter Service, sieć ustala na podstawie scoringu, czyli wiarygodności kredytowej, czy dany sklep jest w stanie efektywnie współpracować z grupą.

- Chodzi o to, by z jednej strony dzięki współpracy z naszą firmą uzyskać zdecydowaną poprawę przychodów, a z drugiej zapewnić nam osiągnięcie zysków - tłumaczy Topolski.

Wymóg stawiany przez sieć to minimalny obrót we współpracy z Kolporterem. Jego wysokość uzależniona jest od lokalizacji, wielkości i potencjału sklepu. Nie może być jednak mniejszy niż 10 tys. zł.

W ramach współpracy towar do sklepów dostarcza Kolporter Service, ale nie tylko. Jeśli firma nie ma czegoś w swojej ofercie, istnieje możliwość dostawy zewnętrznej. Wówczas podpisywane umowy wiążą ze sobą trzy strony. Sieć wspiera także partnerów wiedzą i technologią sprzedaży. Oferuje atrakcyjne ceny, pokazuje, w jaki sposób trzeba ustawić półki, towary, jak komunikować się z klientem. Sklepom zapewnia jednolite obrandowanie: znaki handlowe i wizualizację - za każdym razem robione według indywidualnych projektów dla konkretnej placówki.

(mdk)


Maciej Krzysztoszek, dziennikarz
Maciej Krzysztoszek
dziennikarz