Zbadali preferencje klientów

Zdecydowana większość, bo prawie 90 proc. osób biorących udział w badaniu, wskazała kilka cech, które decydują o wyborze.
Wtorek
15.07.2008
Firmy Candy i Cocodrillo postanowiły zbadać preferencje swoich klientów.
 

We wspólnej akcji promocyjnej obu marek wzięło udział ponad 5,5 tys. osób z całej Polski. Dzięki konkursowi, który był ściśle związany z działaniami promocyjno-edukacyjnymi, udało się zebrać ciekawe dane dotyczące preferencji klientów Coccodrillo. Zadanie polegało m.in. na wyjaśnieniu, dlaczego klienci kupują ubranka Coccodrillo. Promocja nie była skoncentrowana wyłącznie na marce Coccodrillo, podkreślano również ważną rolę właściwego prania.

Według uczestników konkursu w przypadku zakupu ubranek dziecięcych kluczową rolę odgrywa jakość ich wykonania – zwrócono na to uwagę w około 70 proc. zgłoszeń. Przy wyborze odzieży dla dzieci uczestnicy konkursu bardzo często kierują się również ciekawym wzornictwem oraz kolorystyką. Takie wartości wskazane zostały w przypadku około 55 proc. zgłoszeń. W około 30 proc. zgłoszeń deklarowano przywiązanie do marki, która wskazana została jako czynnik decydujący przy wyborze ubranek dziecięcych. Część uczestników, ok. 10 proc., podkreśliła rolę jakości obsługi, która sprawia, że decydują się na zakupy w tym, a nie innym sklepie.

Zdecydowana większość, bo prawie 90 proc. osób biorących udział w badaniu wskazała kilka cech, które decydują o wyborze danej marki. Przeważnie łączono ze sobą jakość wykonania ubranek oraz ciekawe wzornictwo.

Również otwierają

Na początku lipca Coccodrillo otworzyło sklep w Jarocinie na zasadach franczyzy. Jest on 83 butikiem sieci na terenie Polski i 16 w województwie wielkopolskim. Punkt w Jarocinie zlokalizowany jest na powierzchni 52 m2. Daje to możliwość zaprezentowania towaru tak, aby każdy mógł swobodnie zapoznać się z całą ofertą sklepu.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.