21.07.2008

Kawowy biznes czeka na inwestora

Właściciel sieci kawiarni Coffee Singidunum poszukuje inwestora biznesowego.

Jeśli nie znajdzie się chętny do współpracy, wówczas najprawdopodobniej nastąpi spowolnienie rozwoju sieci franczyzowej. Jasmin Soljanin, właściciel sieci sklepo-kawiarni Coffee Singidunum, twierdzi, że zainteresowanie przystąpieniem do sieci Coffee Singidunum jest duże, także poważnie zastanawia się nad tym, jaki obrać kierunek rozwoju firmy. Pojawiające się propozycje otwarcia kawiarni w prestiżowych lokalizacjach, przemawiają za dalszą rozbudową sieci franczyzowej – tym bardziej, że w ostatnim czasie pojawiły się również propozycje z zagranicy. Z drugiej strony niewystarczający park maszynowy oraz niewielkie zaplecze do przechowywania zapasów spowalniają dalszy rozwój we franczyzie.

Wnętrze sklepi-kawiarni Coffee Singidunum

Właściciel deklaruje chęć współpracy z inwestorami. Nie wyklucza również możliwości utworzenia spółki. Potencjalny wspólnik będzie musiał wykazywać osobiste zaangażowanie oraz brać aktywny udział w rozwoju wspólnego biznesu.
- Maszyna, którą obecnie dysponuję pozwala na przerób od pięciu do siedmiu kilogramów kawy jednorazowo. Nasze możliwości produkcyjne wystarczą na otwarcie 2-3 nowych kawiarni. Do większej produkcji potrzebne są nowe urządzenia o większej mocy przerobowej, a z tym związane są większe pomieszczenia i nowe linie technologiczne - przyznaje Jasmin Soljanin. - Dlatego też, aby wcielić w życie plany powiększenia sieci, należy powiększyć zaplecze maszynowe. Niestety sam nie jestem w stanie sprostać temu wyzwaniu i dlatego też zdecydowałem się na rozpoczęcie poszukiwań partnera do współpracy biznesowej - dodaje.

(eł)