21.07.2008

Wyzwanie dla palaczy

O licencji na rzucanie palenia opowiada Kinga Balter z sieci klinik Allena Carr’a.

Na czym polega metoda Allena Carra?
Allen Carr’s Easyway to Stop Smoking jest znaną na świecie metodą rzucania palenia, która zajmuje się psychicznym uzależnieniem od nikotyny czy też psychiczną potrzebą palenia. O ile palacz w pełni zrozumie mechanizm nikotynowej pułapki i zastosuje się do kilku prostych instrukcji, rzucanie palenia może być łatwe i nie musi oznaczać konieczności znoszenia przykrych objawów odstawienia. Nie stosujemy żadnych dodatkowych pomocy czy farmaceutyków. Sesja ma formę seminarium i trwa ok. 6 godz.

Kinga Balter z sieci klinik Allena Carr’a Easy Way To Stop Smoking.

Jak wygląda praca licencjonowanego terapeuty?
Praca licencjonowanego terapeuty to prowadzenie sesji-seminariów antynikotynowych, ściśle w oparciu o opatentowaną metodę rzucania palenia Allena Carra. To praca z palaczami, ludźmi, którzy pragną uwolnić się od nałogu, szukają wsparcia. Aby móc im skutecznie pomóc, terapeuta musi mieć właściwe i skuteczne narzędzia, które mu dostarczamy.

Ile trwa przeszkolenie terapeuty i kto może nim zostać?
Szkolenie terapeuty trwa ok. roku. Przede wszystkim musi to być były palacz, ponieważ tylko takie osoby są w stanie wg Allena Carra zrozumieć psychiczne rozterki palaczy. Bardzo istotna jest motywacja osoby, która chce zostać terapeutą, czym się kieruje, chcąc prowadzić terapię antynikotynową oraz jakie miała własne doświadczenia z rzucaniem palenia.

rozmawiał (mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

1