Kinga Balter z sieci klinik Allena Carr’a Easy Way To Stop Smoking.
Poniedziałek
21.07.2008
O licencji na rzucanie palenia opowiada Kinga Balter z sieci klinik Allena Carr’a.
 

Na czym polega metoda Allena Carra?
Allen Carr’s Easyway to Stop Smoking jest znaną na świecie metodą rzucania palenia, która zajmuje się psychicznym uzależnieniem od nikotyny czy też psychiczną potrzebą palenia. O ile palacz w pełni zrozumie mechanizm nikotynowej pułapki i zastosuje się do kilku prostych instrukcji, rzucanie palenia może być łatwe i nie musi oznaczać konieczności znoszenia przykrych objawów odstawienia. Nie stosujemy żadnych dodatkowych pomocy czy farmaceutyków. Sesja ma formę seminarium i trwa ok. 6 godz.

Jak wygląda praca licencjonowanego terapeuty?
Praca licencjonowanego terapeuty to prowadzenie sesji-seminariów antynikotynowych, ściśle w oparciu o opatentowaną metodę rzucania palenia Allena Carra. To praca z palaczami, ludźmi, którzy pragną uwolnić się od nałogu, szukają wsparcia. Aby móc im skutecznie pomóc, terapeuta musi mieć właściwe i skuteczne narzędzia, które mu dostarczamy.

Ile trwa przeszkolenie terapeuty i kto może nim zostać?
Szkolenie terapeuty trwa ok. roku. Przede wszystkim musi to być były palacz, ponieważ tylko takie osoby są w stanie wg Allena Carra zrozumieć psychiczne rozterki palaczy. Bardzo istotna jest motywacja osoby, która chce zostać terapeutą, czym się kieruje, chcąc prowadzić terapię antynikotynową oraz jakie miała własne doświadczenia z rzucaniem palenia.

rozmawiał (mdk)


/1/
ZOBACZ WIĘCEJ

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.