01.08.2008

Topshop wchodzi do Polski

W październiku ruszy pierwszy sklep brytyjskiej marki Topshop. Licencję na otwieranie salonów w Polsce posiada firma Alshaya.

Topshop jest, obok Zary, Next i H&M, jedną z najbardziej popularnych marek odzieżowych na świecie. Sieć dystrybucji liczy ponad 300 sklepów na terenie Wielkiej Brytanii i około 100 na całym świecie. Właścicielem marki jest Grupa Arcadia, do której należą również sieci sklepów m.in. Wallis i Dorothy Perkins (łącznie około 2,5 tys. sklepów na całym świecie).

Pierwszy salon z odzieżą Topshop w Polsce powstanie w październiku w stołecznym centrum handlowym Złote Tarasy. Umowę na wprowadzenie marki do Polski ma firma Alshaya, która zarządza również polskimi sklepami marki odzieżowej Next, z ofertą dla dzieci Mothercare oraz kosmetycznej Body Shop.

Wejście na polski rynek silnego gracza nie zaskoczyło przedstawicieli branży odzieżowej, nie wpłynie też – ich zdaniem – w znaczący sposób na strukturę rynku. Otwarcia kolejnych salonów zależą w dużym stopniu od tego, czy firmie uda się znaleźć atrakcyjne lokalizacje, a z tym – jak twierdzą – jest coraz trudniej.

(awh)